Čechům na účtech zůstávají úspory na dovolenou, mnozí je investují do domácí zdravé kanceláře

16:16 | E V | Diskuze

Nejistý vývoj v oblasti cestování, které letos zásadně poznamenala koronavirová krize, vedl většinu Čechů k rozhodnutí strávit svou letní dovolenou v tuzemsku.

Ilustrativní obrázek
Foto: Martin Moc

Absence zahraniční dovolené tak lidem ušetří desítky tisíc na účtu. Ti, kdo na dovolenou přece jen vyrazí, i přesto ušetří – díky levnějšímu benzinu vyjde cesta autem do Chorvatska a zpět o zhruba 1000 Kč levněji. Nečekanou úsporu hodlají mnozí využít k alternativním způsobům, jak si dopřát úlevu od fyzického pracovního vypětí i během roku, a to zejména pod vlivem nové zkušenosti s intenzivní prací z domova.

Loňská letní dovolená vyšla průměrného Čecha na 23 000 Kč, přičemž více než polovina z nás loni vyrazila trávit volno za hranice republiky. Letos bude situace značně jiná, 57 % Čechů, kteří se na dovolenou v cizině chystali, od svých plánů upustilo. Do kurzu se tak opět dostává např. tradiční aktivní relaxace na českém venkově. Úspory navíc umožní řadě lidí nenechat tělo ležet ladem ani v běžné pracovní dny. Zájem se kromě volnočasových aktivit stáčí i přímo směrem k pracovní době a tomu, jak se během práce u stolu vyhnout negativním vlivům ovlivňujícím fyzickou kondici.

S nečekaným nárůstem práce s domova, který koronavirovou epidemii doprovázel, tak mnozí zvažují, že peníze původně určené na dovolenou věnují do výbavy domácích kanceláří. Zejména pracovníci se sedavým povoláním bojují s problémy typu ztuhlá krční páteř či ochablé svaly. Úspory proto mnozí investují do vybavení, jako je ergonomická židle či polohovatelný stůl. „Řada lidí věnuje dovolenou aktivnímu sportu, aby ulevili svému tělu, na kterém se podepisuje celoroční sezení u počítače a nesprávné držení těla. Kombinací vhodného ergonomického vybavení se dá dosáhnout ideální ergonomie pracovního místa, a tak tělu ulehčit od zdravotních problémů dlouhodobě,“ říká Kateřina Zaydlarová, ředitelka Centra zdravého sezení.

Jak ukázal průzkum společnosti LMC, v době nouzového stavu pracovalo z domova téměř 20 % ekonomicky aktivních obyvatel. Z práce na home-office se tak stala běžná rutina, která přinesla nové výzvy. Vedle nevyhovujícího vybavení pro práci i časově náročné učení dětí, a tím i dlouhé hodiny strávené v sedě. V současné době se firmy adaptují na návrat svých zaměstnanců zpět do kanceláří. S ohledem na zdraví se mnohé kanceláře vybavují kromě ergonomického nábytku také oddělujícími prvky, jako jsou skleněné příčky, nebo členěním větších zasedaček na bezpečnější menší prostory určené k online hovorům.

Zdroj:Martin Moc
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Studie Dell ukázala, jak využití monitorů při práci na notebooku zvyšuje produktivitu práce

Ilustrativní obrázek

Novela zákoníku práce očima expertů: pochvaly, ale i nedostatky

Ilustrativní obrázek

10 oblastí, kde nám technologie pomohou přizpůsobit se nové realitě

Ilustrativní obrázek

Pandemie koronaviru, co dobrého nám přinesla?

Ilustrativní obrázek

Které profese na trhu chybějí? Kromě ajťáků i řemeslníci a zdravotníci

Ilustrativní obrázek

Inteligentní roboti se dovedou uplatnit v každé firmě, zbaví vaše zaměstnance rutinních úkolůČti více
Ilustrativní obrázek

Pražská burza v úvodu týdne stoupá, Čez +3,47%

Ilustrativní obrázek

Německý DAX navyšuje zisky po indexech PMI, MTU Aero Engines se propadá o 7 % po výsledcích za 2Q

Ilustrativní obrázek

Pražská burza otevřela na kladné nule, Komerční banka po výsledcích mírně ztrácí

Ilustrativní obrázek

Akciové trhy- denní zpráva 3.8.2020

Ilustrativní obrázek

Asijské akcie převážně v plusu

Ilustrativní obrázek

Akciový výhled 3.8.2020

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.