Častěji nabíjíme a jsme stále závislejší na mobilních telefonech

13:13 | E V | Diskuze

Nový průzkum společnosti OnePlus ukazuje, že zatímco uzavření velké části Evropy v roce 2020 vedlo k výrazně menší mobilitě, mobilní telefony a jejich nabíječky se pro nás staly ještě cennějším partnerem – a v některých případech významnějším než naši skuteční partneři.

Ilustrativní obrázek
Foto: OnePlus

Průzkum, který provedla společnost OnePoll pro OnePlus, oslovil uživatele smartphonů ve věku 18–35 let v celé Evropě s cílem zjistit, jak fyzická izolace ovlivnila používání telefonů. Výsledky ukazují, že s nimi máme velmi blízký vztah; více než 95 % respondentů spí ve stejné místnosti jako jejich telefony, téměř osm z deseti je má vždy na dosah a 77 % poprvé kontroluje telefon do patnácti minut po probuzení.

Dalším aspektem je, že jsme nablízku našim nabíječkám. Téměř polovina oslovených (43 %) připustila, že telefon nabíjí dvakrát nebo vícekrát denně, více než 170 respondentů uvedlo, že jej za 24 hodin připojí k nabíječce dokonce pětkrát nebo vícekrát.

Stále více se spoléháme na naše mobilní telefony a dobíjíme je častěji než kdy dříve,“ řekl Tuomas Lampen, vedoucí strategie OnePlus pro Evropu. „Víme, jak důležité je, aby byl váš telefon kdykoli připraven, a proto nový OnePlus N10 podporuje systém ultrarychlého nabíjení Warp Charge, což pro uživatele znamená méně času připojení v zásuvce a více času propojení s přáteli."

Výzkum také ukázal, že Britové nabíjejí telefon s větší rezervou než jejich kontinentální bratranci – většinou dříve, než kapacita baterie klesne pod 50 %.


Vezměte si mého partnera, ne můj telefon

Pozvednutí obočí si zaslouží vyhodnocení odpovědí na dotaz, co by za svůj telefon respondenti byli ochotní vyměnit. Více než 14 % Britů by se raději vzdalo sexu než času stráveného nad displejem. V rámci celé Evropy téměř 5 % všech respondentů uvedlo, že by se raději vzdali svého partnera než svého telefonu, a to je téměř stejné množství, jako těch, kteří uvedli, že by se vzdali ledviny, pokud by si mohli svůj přístroj ponechat.

Průzkum také ukázal, že na celém kontinentu prudce vzrostlo používání mobilních telefonů – více než sedm z deseti respondentů používá telefony více od začátku pandemie. To uvedli zejména mladí lidé ze tří zemí – Francie 55 %, Itálie 56 % a Španělska 51 %.

 

Nomofobie na vzestupu

OnePlus se také zeptal, jak to vypadá s nomofobií, tedy stavem panického strachu z toho, že nemáte funkční mobilní telefon. V Británii tento stav přiznává 32 % dotazovaných, což je více než v kterékoli jiné evropské zemi. Hned v závěsu je Španělsko s 30 %.

Průzkum poukázal i na další příznaky potenciální nomofobie – 13 % z dotazovaných nereaguje na zprávu, aby šetřili baterii, a jen 7 % by nepodniklo žádné kroky, aby se vyhnulo úplnému vybití telefonu. Ale jsou tu určité limity – pouhých 9 % lidí se raději na informaci zeptá cizího člověka, než by použili svůj telefon, 6 % by uvažovalo o používání telefonního automatu, aby zůstali v kontaktu.

 

 

 

O značce OnePlus:

OnePlus je globální výrobce mobilních telekomunikačních zařízení, který nejde cestou zavedených technologických koncepcí. V duchu svého sloganu „Never Settle“ je značka OnePlus tvůrcem zařízení, která se vyznačují dokonalým designovým ztvárněním, prvotřídní výrobní kvalitou a použitím vysoce výkonného hardwaru. Značka OnePlus zakládá svůj úspěch na vytváření silných vazeb se svými fanoušky a roste spolu se svou komunitou. Pro více informací navštivte OnePlus.com, nebo postupujte podle OnePlus na Facebooku, Twitteru, Instagramu, Redditu a YouTube.  

Zdroj:Markéta Ciňková ASPEN.PR s.r.o.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

V sektorech nejvíce zasažených pandemií vzroste transakční aktivita o desítky procent

Ilustrativní obrázek

Koronavirová pandemie a technologie zcela změní tvář maloobchodu

Ilustrativní obrázek

Evropské společnosti, které urychlují digitální i udržitelný rozvoj, se rychleji zotaví z krize covid-19

Ilustrativní obrázek

České firmy během pandemie: k poradám se nejčastěji používá Skype, smlouvy se ale podepisují osobně v kanceláři

Ilustrativní obrázek

Síť lékáren BENU zvedla prodej e-shopu o 10 procent díky inteligentnímu vyhledávání od Luigi’s Box

Ilustrativní obrázek

Strach o místo způsobil růst zájmu o vzdělávání v technologiíchČti více
Ilustrativní obrázek

Klíčové centrální banky tisknou peníze jako o závod

Ilustrativní obrázek

Dolar opět překvapil

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k růstu cen pohonných hmot

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k nákupu 100 tun zlata

Ilustrativní obrázek

Zdražování materiálů v automobilovém průmyslu (ocel, měď, kobalt)

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS ke zdražování ropy a pohonných hmot

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.