Čas zaujmout krátkou pozici pro GBP/USD: 3 důvody z Deutsche Bank

10:21 | V Z | Diskuze

Deutsche Bank ve svém nedávném upozornění pro klienty radí zaujmout medvědí pozici vůči britské libře. Deutsche Bank tvrdí, že důvody pro dlouhou pozici vůči této měně již dávno pominuly.

DB zdůvodňuje své doporučení třemi hlavními faktory:

 

1) Krátkodobé sazby naznačují budoucí pokles GBP.

"Směnný kurz GBP/USD věrně kopíroval relativní načasování zvýšení úrokových sazeb ve Velké Británii i v USA. To mechanicky naznačuje křížový kurz pod 1,50," uvádí DB.

 

2) Prostor pro zbavení se této měny se může zmenšit.

"Aniž by došlo k významné změně pozici, MPC se nyní vzdala volitelnosti zvýšení sazby v prvním pololetí příštího roku. Problémem je, že v tu chvíli už může být na exit pozdě. V roce 2016 lze očekávat prudký nárůst přísných fiskálních opatření. Ve Spojeném království probíhá největší fiskální konsolidace ze všech zemí skupiny G10, dosahující 1,5 % HDP," dodává DB.

 

3) Bez kurzovní podpory je libra mnohem zranitelnější vůči dvojitým deficitům a vysokému hodnocení.

"Masivní pokles běžného účtu Velké Británie od roku 2011 byl financován pomocí robustních ozdravovacích programů a vysokých úrokových sazeb, v porovnání s ostatními evropskými zeměmi… pokud by podpora úrokových sazeb skončila, mohl by pokles přílivu zahraničního kapitálu vést k razantní korekci kurzu libry," tvrdí DB.

"Celkově důvody pro dlouhou pozici pro britskou libru pominuly. Pro stanovení výhledu do budoucna budou zapotřebí další analýzy. V této chvíli doporučujeme short pozici pro GBP/USD a medvědí postoj k EUR/USD," radí DB.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.