Čapí hnízdo. Státní zástupce otočil o 180 stupňů a navrhnul ZASTAVIT trestní stíhání. Rozhodovat bude ale jeho nadřízený orgán

15:15 | B Z | Diskuze

Přišel velmi výrazný posun v kauze Čapí hnízdo.

Ilustrativní obrázek
Foto: E15.cz

Přišel velmi výrazný posun v kauze Čapí hnízdo. Podle informací portálu Deník N se státní zástupce navrhnul zastavit stíhání premiéra Andreje Babiše, jeho blízkých i dalších spolupracovníků. Závěry ale nemusí být konečné. Podle agenturních zpráv a následných vyjádření, bude nyní jeho návrh posuzovat a vyhodnocovat nadřízený orgán v podobě Městského státního zastupitelství, které musí zjistit, jestli navrhovaná změna je zákonná a důvodná. Z formálního hlediska tak zůstává premiér a jeho blízcí stále ve stavu "obviněni".

Už během pondělí by mělo být zcela jasno o tom, jak státní zastupitelství rozhodlo v kauze Čapí hnízdo. Možností je na stole hned několik. Podle informací portálu Deník N se státní zástupce Jaroslav Šaroch rozhodl zastavit stíhání premiéra Andreje Babiše, jeho blízkých a bývalých spolupracovníků.

Další z možností bylo podání obžaloby, potvrdilo by se tak tvrzení policie, že má jít o dotační podvod a poškozování zájmů Evropské unie. Státní zastupitelství by v tomto případě zveřejnilo jména obžalovaných pravděpodobně během pondělí.

 
 

Kauza Čapí hnízdo se táhne už několik let. Kvůli podezření z dotačního podvodu obvinila policie Andreje Babiše, jeho manželku Moniku, švagra Martina Herodese a také dceru z prvního manželství Adrianu Bobekovou.

Babiš prohlásil, že jde o politickou kampaň a snahu dostat ho z politiky. Podle něj k žádnému dotačnímu podvodu nedošlo. V případě obžaloby by měl podle etického kodexu ANO odstoupit ze všech svých funkcí. To však ale podle svých slov neudělá.

"Mně to přijde naprosto neuvěřitelné, protože je jasné, že se žádný podvod nestal, neporušil jsem žádný zákon. Neexistuje žádný důkaz, ani nemůže. A obviněna je se mnou i moje rodina. Je to absurdní a odporné. Jasně, chtějí zničit mne. Ale proč moji rodinu?," stojí v závěru nedělního prohlášení Babiše na sociálních sítích.

Zdroj:TNBiz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Obránci zvířat vyvrací dezinformace agrárního lobby, k podpoře zákazu klecí vyzývá Babiše i chovatel drůbeže

Ilustrativní obrázek

Hong: Predikce recese v USA, Německu, Francii a dalších zemích

Ilustrativní obrázek

Čína je údajně otevřena částečné prozatímní dohodě s USA i navzdory posledním americkým restrikcím

Ilustrativní obrázek

Brexitoví vyjednavači zrychlí tempo rozhovorů, EK ochotná vyjednávat ale očekává konkrétní návrhyČti více
Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k dopisu Warrena Buffetta

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza mírně v zelených číslech

Ilustrativní obrázek

Asijské akcie dnes převážně klesaly

Ilustrativní obrázek

Německý DAX posiluje

Ilustrativní obrázek

Asijské akcie posilovaly, výnosy australských dluhopisů výrazně klesly po navýšení QE

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza otevřela v záporných číslech

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.