CAD vypadá vzhledem k uvolňování zranitelně

08:00 | Swissquote Ltd | Diskuze

Komodity i přes solidní poptávku z Číny nadále oslabovaly. Ceny kovů a ropy zvrátily nedávná maxima, protože obavy z nejistoty vyvolané směrem Fedu a Brexitem zatěžují náladu investorů. Krátkodobě by měl převážit nezájem o riziko, ale střednědobě by volná monetární politika a historická minima úrokových sazeb na rozvinutých trzích měly přinést oživení rizikových aktiv.

Foto: KMR Photography

Asijské státy, jejichž ekonomika není závislá na komoditách, a jsou nyní v přebytku, by měly podat lepší výkon. Krátkodobě bude toto pozadí pro CAD negativní. Ropa dosáhla hranice 50 dolarů, takže producenti těžící z břidlic by měli (nebo téměř měli) pokrýt náklady a zvýšit pravděpodobnost zvýšení zásob. Vyšší ceny ropy jsou sice pro Kanadu výhodou, ale výhled přelití do domácího oživení je omezený. Se slabými domácími hospodářskými výsledky a rostoucím očekáváním dalšího uvolňování kanadské banky očekáváme sílící tlak na CAD.

V pátek zveřejněné květnové výsledky kanadské míry nezaměstnanosti vyvolaly drobný odraz a po dubnovém snížení o -2,1 tisíc přidaly jen 13,8 tisíc míst. Míra nezaměstnanosti poklesla ze 7,1% na 6,9%. Kanadský hospodářský růst za 1. čtvrtletí byl slabý, protože slabé investice a propad těžby ropy omezily zisky vývozu a spotřeby. Komentáře guvernéra Kanadské banky Poloze naznačují, že na stole jsou další opatření, protože stratégové naznačují, že zásah by mohl snížit HDP ve 2. čtvrtletí o 1,25% a snížit roční HDP o 0,25%. Ale obavy z domácího trhu s bydlením, nejistota ohledně konání Fedu a směru americké ekonomiky zřejmě udrží BoC na uzdě. Stále ale očekáváme v roce 2016 další snížení o 25 zb na podporu domácího oslabení. Kanadský vývoj podhodnocuje dodatečné snížení sazeb, náš cíl na USD/CAD zůstává v pásmu rezistence kolem 1,3188.

Swissquote

Zdroj:www.swissquote.cz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.