Bývalý generální ředitel Microsoftu Steve Ballmer oslaví šedesáté narozeniny

23.03.2016 14:14 | fa ra | Diskuze

Bývalý generální ředitel amerického softwarového gigantu Microsoft Steve Ballmer, narozený 24. března 1956, má pověst největšího showmana v byznysu informačních technologií. Zasloužily se o to i jeho energické přednášky, na nichž občas předvádí "opičí" tanec. Tancem se rozloučil před třemi lety i s pozicí šéfa Microsoftu, který řídil od roku 2000.

Foto: Richard-G

Ballmer pochází z Detroitu ze švýcarsko-americké rodiny, otec byl imigrant, který se vypracoval na manažera automobilky Ford. Studoval aplikovanou matematiku a ekonomii na Harvardově univerzitě. Dva roky pracoval pro firmu Procter&Gamble, k Microsoftu se přidal v červnu 1980. Začínal s prodejem softwaru a marketingem, postupně se vypracoval až do vedení. V roce 1998 povýšil na prezidenta společnosti, o dva roky později byl jmenován i výkonným ředitelem.

Ballmer s pověstí schopného manažera nastolil změnu mediální tváře firmy i značnou reorganizaci. Prosadil jiné odměňování a dovedl společnost k výplatě vůbec první dividendy. Rozšířil její směřování k mobilním zařízením.

Za Ballmerovy éry uvedl Microsoft na trh nový operační systém Windows XP (2000), vyprojektoval herní konzolu Xbox 360, vytvořil alianci s německým telekomunikačním operátorem Deutsche Telekom AG ke spuštění internetové televize, zahájil prodej nového operačního systému Windows Vista (2006) či mediálního přehrávače Zune.

O impulzivním Ballmerovi se tradují historky, že svého času zahajoval porady výkřiky: "Peníze, peníze, peníze, miluji tuhle společnost ..." Pro silná slova prý nikdy nechodil daleko. Jeho majetek se odhaduje na 24,6 miliardy dolarů.

Video: Randy van der Meer, Steve Ballmer to umí rozjet

 

Zdroj:čtk
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.