Bundesbank v nejistotě ohledně spojení Deutsche Bank a Commerzbank

16:36 | M Z | Diskuze

Deutsche Bundesbank uvedla, že při svém rozhodování ignoruje politické cíle, mezi něž patří například zajmy německého ministra financí, který by rád viděl jednoho „šampióna“ v bankovnictví.

Ilustrativní obrázek
Foto: Fio banka

Deutsche Bundesbank, jeden z klíčových německých finančních kontrolorů, jasně uvedla, že při rozhodování o případné fúzi mezi Deutsche Bank a Commerzbank ignoruje politické cíle.

Joachim Wuermeling, člen představenstva německé centrální banky, v úterý na konferenci ve Frankfurtu uvedl, že touha k vytvoření velké společnosti není relevantní kategorii pro dozorčí orgán.

Jeho poznámka byla reakcí na zájmy německého ministra financí, Olafa Scholze, jehož politickou ambicí je vytvořit „národního šampiona“ v bankovnictví sloučením dvou německých bank.

Deutsche Bank a Commerzbank v neděli oznámily, že zahájily formální rozhovory týkající se sloučení, čímž by došlo k vytvoření druhé největší banky v eurozóně, když by celková hodnota jejich aktiv činila 1,9 trilionu euro.

Joachim Wuermeling poukázal na to, že taková dohoda vyžaduje souhlas regulačních úřadů a zdůraznila, že orgány mají neutrální postoj k potenciální fúzi.

Centrální bankéř zdůraznil, že potenciální nově vzniklá banka potřebuje životaschopný a udržitelný obchodní model, aby získala souhlas regulátora.

 

Zdroj: The Financial Times

Zdroj:Tomáš Novák Fio banka, a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Veganské investiční šílenství vypuklo

Ilustrativní obrázek

Deutsche Bank se chystá vytvořit novou divizi

Ilustrativní obrázek

Chemická společnost BASF se chystá snížit počet svých zaměstnanců

Ilustrativní obrázek

J&T Banka Ranní přehled 17.6.2019Čti více
Ilustrativní obrázek

Amerika po otevření posiluje

Ilustrativní obrázek

Alibaba navrhuje split akcií v poměru 1:8

Ilustrativní obrázek

Akcie německé aerolinky Lufthansa se utápí hluboko v červených číslech

Ilustrativní obrázek

Sektor konopí jako investice

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické indexy převážně silnější

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.