Budoucnost elektromobilů již nastala

17:00 | Ne Ro | Diskuze

Automobilové koncerny Volkswagen AG a Mercedes-Benz iniciovaly radikální změnu v nazírání zavedených firem automobilového průmyslu na elektromobily. Paříž světu odhalila nové skvosty.

Foto: Public Domain

Citované společnosti představily ambiciózní plány s cílem pokořit dosavadní netečnost širších mas populace, co se elektromobilů týče. Na Paris Motor Show automobiloví producenti od Opelu General Motors Co. po Renault SA prezentovaly nejnovější nabídku svých elektromobilů. Na rozdíl od minulých let, během nichž diskusi o elektromobilech živila především samotná proveditelnost, dnes je tomu již zdá se jinak. Exhibice elektromobilů byla zacílena na uspokojení širokého publika, týkala se obav z maximální dojezdové vzdálenosti elektromobilů či rozšiřování spektra existujících možností. 

 

Volkswagen

Automobilka Volkswagen odhalila svou koncepci elektromobilu I. D., jenž by měl dorazit na trh již v roce 2020, a sice vybaven tak, aby jeho dojezdová vzdálenost byla dvojnásobná při srovnání s připravovaným Modelem 3 společnosti Tesla Motors Inc. Zatím se sice jedná pouze o prototyp, Volkswagen má smělý plán prorazit s 30 různými elektromobily během několika následujících let. Zmiňovaná německá automobilka má nejspíš v úmyslu poopravit svou image, která před nedávnem utrpěla skandálem s emisními povolenkami dieselových motorů. Každopádně přinejmenším sám Volkswagen vkládá do právě vyvíjeného elektromobilu velké naděje a slibuje si od něj, že bude možná i revoluční, uvedl Herbert Diess, šéf značky VW, pro reportérku stanice Bloomberg, Caroline Hyde. Vyvíjený VW I. D. elektromobil přirovnal Diess ke kultovním modelům, jimiž svého času byly Beetle či Golf. A teď přichází na řadu I. D.

 

Mercedes

Taktéž automobilka Mercedes ve svých agresivních plánech s elektromobily nikterak nezaostává. Dříve se jak známo zaměřovala na přestavbu stávajících modelů na elektrické. Teď chce divize společnosti, Daimler AG, v blízké budoucnosti uvést na trh přinejmenším 10 nových elektromobilů. Tento typ aut i související technologie - kupříkladu nabíjecí boxy či baterie - budou nabízeny pod značkou EQ, od čehož si citovaná automobilka slibuje větší zviditelnění. „Teď přepínáme knoflík jinam,“ oznámil v Paříži výkonný ředitel divize Daimler, Dieter Zetsche, a dodal, že je jeho společnost připravena zahájit elektrickou produktovou ofenzívu, která pokryje celý tento segment vozidel, to jest od nejlevnější třídy až po tu luxusní.

 

BMW, Tesla

Zosnovat novou, ucelenou strategii týkající se elektromobilů evropským výrobcům poněkud trvalo. Tedy s výjimkou společnosti BMW AG, jež před časem zkonstruovala dvě výrazná vozidla s využitím uhlíkových vláken, která se v tuto chvíli již prohánějí po silnicích. Úspěch, který v USA či v Norsku zaznamenala společnost Tesla, pomohl rozšířit zájem o elektromobily. Jiní automobiloví výrobci v USA tomto ohledu trochu zaostávali, jelikož to znamená navýšit výrobu, zatímco jejich evropští rivalové s tímto měli menší potíže.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.