Brzdou se v týdnu staly na pražské burze zejména akcie VIG

08:18 | Ka Ří | Diskuze

Uplynulý týden na pražské burze vyzněl dle indexu PX neutrálně, nicméně řada emisí vykázala výraznější změny. Zatímco za vítěze lze s náskokem označit akcie mediální CETV, na opačné straně se kromě akcií Fortuna ocitly pro index významné akcie VIG, které se propadly na 7 měsíční minima.

Foto: W4T

Akcie zmiňované pojišťovny se v úvodu týdne nasměrovaly na sever. Zdálo se, že technicky vybočují z úzkého obchodního pásma posledních týdnů, když poskočily na 3 měsíční maxima. Druhá polovina týdne však přinesla při absenci nových zpráv prudký obrat směrování.

Třetí největší pokles vykázaly v týdnu akcie Pegas, které v posledních deseti týdnech dokázaly jen dvakrát posílit. Zejména v první polovině týdne se rovněž nedařilo akciím MONETA, které následně našly podporu na technické hranici podpory, kterou jsme zmiňovali v článku „BlackRock dále snížila podíl v MONETA Money Bank“.

U výrazné technické hranice 16 tisíc korun se po měsíci opět ocitly akcie Philip Morris. Druhý týden v řadě z předchozích maxim oddychovaly akcie Unipetrol.

BCPP týdenní výkonnost

Akcie s nejvýraznější vahou na index PX ČEZ a Erste uzavřely týden prakticky neutrálně. U akcií Erste však přišla záchrana až v páteční seanci, kdy se staly nejen nejziskovější emisí, ale i nejlikvidnější. Podporou pro index tak za celý týden nakonec byly akcie jiné banky – KB, ale také O2. Sama telekomunikační společnost v týdnu „podpořila“ kurz nákupem vlastních akcií za téměř 30 milionů korun.  

Dařilo se rovněž akciím Kofola, které ještě mohly profitovat z předchozího oznámeného „insider nákupu“ finančního ředitele.

Zatímco v týdnu vítězné akcie CETV podpořily zprávy o možné akvizici firmy, druhé akcie likérky STOCK se posunuly při absenci nových zpráv.

BCPP týdenní letošní výkonnost

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.