Brouillete: USA budou držet celkovou produkci ropy kolem 12 mbd a možná ji navýší až na 13 mbd

12:12 | A O | Diskuze

Náměstek amerického ministra energetiky Dan Brouillete uvedl, že denní produkce ropy v USA kolem 12 miliónu barelů denně bude pokračovat po celý následující rok.

Ilustrativní obrázek
Foto: BP plc

Možná by mohlo dojít dokonce k dalšímu růstu směrem k 13 mbd a to nehledě na probíhající pokles cen.

Americká WTI ropa od dubnového maxima klesla o téměř 20% kvůli obavám z možných negativních vlivů probíhajících obchodních válek, jež USA vedou na několika frontách.

Brouillete odmítl obavy z možného negativního vlivu zpomalování globálního ekonomického růstu. Tento trend je sice zřejmý především nyní na začátku roku, ale později by se mělo tempo růstu začít opět zvyšovat a s tím by měla růst také poptávka po ropě.

Brouillete také uvedl, že nemá obavy o produkci břidlicových těžařů, kteří táhnou drtivou většinu růstu americké ropné produkce. Ti aktuálně čelí určitým problémům bránícím dalšímu zvyšování těžby především z důvodu snižování rozpočtových prostředků pro investice, ale to není podle náměstka velkým problémem. Tím hlavním je schopnost producentů dopravit ropu na trh. USA sice v tomto ohledu budují potřebnou infrastrukturu nebývalým tempem, ale ani to stále nestačí. Pro zvýšení vývozních možností USA potřebují další nové ropovody.

USA mají ambici stát se světovou jedničkou v produkci zkapalněného zemního plynu (LNG). Jeho produkce se v zemi v roce 2018 zvýšila o 11,5%, což bylo nejvíce od roku 1951. 
Největšími vývozci LNG jsou v tuto chvíli Austrálie a Katar.

Brouillete v této souvislosti odmítl obavy z negativních dopadů obchodní války s Čínou na vývoz amerického LNG a vypíchl zájem Jižní Koreje, Japonska a Mexika, který je v porovnání s Čínou mnohem vyšší. Zájem o LNG stoupá v celosvětovém měřítku.

Zdroj:Vladimír Urbánek, kurzy.cz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k vývoji cen pohonných hmot a ropy

Ilustrativní obrázek

Černé zlato přítěží

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k vývoji cen pohonných hmot a ropy

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k cenám pohonných hmot a ropy

Ilustrativní obrázek

Cena ropy roste po útoku na íránský tanker

Ilustrativní obrázek

Zásoby US ropy opět vzrostly, fundamenty na libře nejsou jednoznačné

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.