Brouillete: USA budou držet celkovou produkci ropy kolem 12 mbd a možná ji navýší až na 13 mbd

12:12 | A O | Diskuze

Náměstek amerického ministra energetiky Dan Brouillete uvedl, že denní produkce ropy v USA kolem 12 miliónu barelů denně bude pokračovat po celý následující rok.

Ilustrativní obrázek
Foto: BP plc

Možná by mohlo dojít dokonce k dalšímu růstu směrem k 13 mbd a to nehledě na probíhající pokles cen.

Americká WTI ropa od dubnového maxima klesla o téměř 20% kvůli obavám z možných negativních vlivů probíhajících obchodních válek, jež USA vedou na několika frontách.

Brouillete odmítl obavy z možného negativního vlivu zpomalování globálního ekonomického růstu. Tento trend je sice zřejmý především nyní na začátku roku, ale později by se mělo tempo růstu začít opět zvyšovat a s tím by měla růst také poptávka po ropě.

Brouillete také uvedl, že nemá obavy o produkci břidlicových těžařů, kteří táhnou drtivou většinu růstu americké ropné produkce. Ti aktuálně čelí určitým problémům bránícím dalšímu zvyšování těžby především z důvodu snižování rozpočtových prostředků pro investice, ale to není podle náměstka velkým problémem. Tím hlavním je schopnost producentů dopravit ropu na trh. USA sice v tomto ohledu budují potřebnou infrastrukturu nebývalým tempem, ale ani to stále nestačí. Pro zvýšení vývozních možností USA potřebují další nové ropovody.

USA mají ambici stát se světovou jedničkou v produkci zkapalněného zemního plynu (LNG). Jeho produkce se v zemi v roce 2018 zvýšila o 11,5%, což bylo nejvíce od roku 1951. 
Největšími vývozci LNG jsou v tuto chvíli Austrálie a Katar.

Brouillete v této souvislosti odmítl obavy z negativních dopadů obchodní války s Čínou na vývoz amerického LNG a vypíchl zájem Jižní Koreje, Japonska a Mexika, který je v porovnání s Čínou mnohem vyšší. Zájem o LNG stoupá v celosvětovém měřítku.

Zdroj:Vladimír Urbánek, kurzy.cz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k vývoji cen pohonných hmot a ropy

Ilustrativní obrázek

Černé zlato přítěží

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k vývoji cen pohonných hmot a ropy

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k cenám pohonných hmot a ropy

Ilustrativní obrázek

Cena ropy roste po útoku na íránský tanker

Ilustrativní obrázek

Zásoby US ropy opět vzrostly, fundamenty na libře nejsou jednoznačnéČti více
Ilustrativní obrázek

ČEZ chystá nejpozději po topné sezóně 2022-2023 odstavit tři uhelné bloky

Ilustrativní obrázek

Spotřeba elektřiny byla začátkem roku vyšší i pandemii navzdory

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.