Brazilský real odsouzený k dalšímu poklesu

07:28 | Swissquote Ltd | Diskuze

Po silném růstu v prvních sedmi měsících roku - proti USD o více než 30% - začal brazilský real ztrácet, jak oslabuje optimismus po odchodu Dilmy Russeffové.

Foto: Rodrigo Soldon

Novým předsedou brazilské vlády je nyní Michel Temer a čeká ho hodně práce, aby vrátil zemi zpátky na cestu růstu a vyřešil fiskální problémy. Problém spočívá v tom, že trh odložil brazilské politické potíže k ledu a nyní je citlivější k hospodářským výsledkům a riziku spojeném s brazilskými aktivy. Od poloviny srpna ztrácí akciový trh momentum, iBovespa uvízl na úrovni 60 000. Spread pětiletých swapů na selhání na státní dluhopisy se otočil a začal stoupat, během září posílil o 18% z 245,5 zb na 285,7 zb, když ratingové agentury snížily rating Brazílie mezi harampádí.

V oblasti výsledků je dobrých zpráv jen málo. Průmyslová výroba, zveřejněná v úterý, se v srpnu snížila meziročně o 5,2% po poklesu o 6,4% předešlý měsíc. Oblast zpracovatelského průmyslu je stále pod silným tlakem, protože PMI je hluboko pod hranicí 50, což je rozhraní mezi růstem a poklesem. V září to bylo 45,7 proti 45,7 předešlý měsíc. A nakonec v oblasti inflace poslední výsledky ukázaly, že BCB by měla stále dávat pozor, protože inflační tlaky zůstaly ve druhé polovině léta zvýšené s IPCA v srpnu meziročně na 8,98% a v červenci na 8,74%. Předpokládá se, že v září se inflační tlaky mírně uvolní, trh očekává IPCA na 8,60%.

Celkově očekáváme, že brazilský real v příštích měsících zůstane pod tlakem, protože investoři nadále hledají aktiva s výnosy, zvlášť když teď Federální rezervní systém jasně naznačil, že je na cestě ke zvýšení úrokových sazeb za půjčky.

Zdroj:www.swissquote.cz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.