Britské akcie čekají další potíže, varuje investiční manažer BlackRock

09:17 | wa pe | Diskuze

Ani dohoda o přechodném období po vystoupení Velké Británie z EU nezachrání britské akcie před dalšími otřesy, tvrdí hlavní investiční manažer BlackRock, Richard Turnill.

Ilustrativní obrázek
Foto: Public Domain

V minulém týdnu se představitelé Evropské unie a Velké Británie shodli na obecných podmínkách dvouletého přechodného období, které bude následovat po brexitu. Turnill uznává, že dohoda odstraňuje část nejistoty investorů spjaté s brexitem, nicméně samotná nepovede k zotavení britského akciového trhu. Stále podle něj není jasné, jaká bude definitivní podoba pobrexitových vztahů mezi Velké Británií a Evropskou unií.

Manažer upozorňuje, že britský akciový trh bude i nadále zranitelný také s ohledem na jeho specifickou strukturu, kdy větší část jeho tržní kapitalizace tvoří společnosti z aktuálně méně výkonných sektorů jako nezbytné spotřební zboží a energetika. Technologický sektor navíc tvoří pouze nevýznamnou část indexu FTSE 100. Britský akciový trh je velmi citlivý na vývoj kurzu libry šterlinků a bude patrně výrazně reagovat na ústup Bank of England od uvolněné měnové politiky, dodává manažer.

zdroj: BlackRock

Britský index FTSE 100 od počátku roku oslabuje o 9 %. Poněkud lépe si vede britská libra, která za posledních 12 měsíců posílila o 13 %, stále se však obchoduje pod hladinou 1,50 USD z doby před hlasováním o brexitu.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.