Bristol-Myers na lovu. Výrobce léků Cardioxyl přistoupil na nabídku.

21:19 | Redakce W4T | Diskuze

Bristol-Myers Squibb - americká farmaceutická společnost - koupí biotechnologickou firmu Cardioxyl Pharmaceuticals, jež se zaměřuje na výrobu přípravků na kardiovaskulární onemocnění.

Hodnota akvizice by mohla dosáhnout až 2,1 miliardy USD (51,6 miliardy Kč), oznámily dnes firmy.

Dohoda by měla být dokončena ještě letos. Podle dohody Bristol-Myers zaplatí za Cardioxyl nejprve 300 milionů USD a dalších 1,78 miliardy USD v závislosti na splnění určitých milníků v oblasti vývoje, schválení léků regulačními úřady a prodeje.

Bristol-Myers vyrábí léky na žloutenku typu C, rakovinu a prevenci infarktu. Cardioxyl vyvíjí léky, které mají zlepšovat funkci srdečního svalu a cév.

Dohodu již schválily správní rady obou společností. Musí ji ještě schválit regulační úřad.

Problémy se selháním srdce má ročně nejméně 5,1 milionu Američanů. Roční náklady na léčbu v USA činí 34 miliard USD, hlavně kvůli nákladům na hospitalizaci, napsaly agentury AP a Reuters.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.