Brexit a obchodování měnami

20.06.2016 09:38 | Swissquote Ltd | Diskuze

Posuny očekávání trhů kvůli brexitu jsou nyní na denním pořádku a očekáváme, že příští týden to bude ohlušující rámus. Přes neochvějné důkazy o jednoznačném výsledku si myslíme, že hlasování bude připomínat házení mincí. Intradenní volatilita, naznačovaná vzestupem GBP, půjde zřejmě výš, ale obáváme se, že pozice z pátku se udrží až do čtvrtka 23. června.

Foto: Public Domain

Soustředíme se na výsledek hlasování pro „odchod“, protože to by zřejmě mělo podstatný a matoucí dopad na ceny měn. Naše primární měnové obchody na výsledek „odejít“ by byly krátké pro GBP/JPY i EUR/CHF. Británie i Evropa by ztratily, pokud by se jejich vztah narušil možností, že by jednotná měna stoupla nad libru. Ve druhé řadě se obchody zaměří na prodej měn s výrazným odhalením na obchod s oběma zeměmi, protože očekáváme zpomalení růstu vzhledem k okamžité nejistotě. To vystavuje riziku NOK, PLN a SEK.

Podle tohoto scénáře analytici Swissquote pochybují, že by protichůdné faktory, jako je bezpečný status a korelace s cenami ropy, ochránily SEK a NOK před okamžitým výprodejem. Nakonec musíme vnímat i citlivost ke globálnímu riziku, kde jsou zřejmě nejzranitelnější k riskantnímu výsledku MXN, TRY a ZAR. ZAR/JPY se drží pod 6,8485 a naznačuje testování 6.5247, minima roku 2016. Jak jsme zmínili už předtím, na dlouhé straně je chytré se uchýlit k tradičně bezpečným USD, JPY a CHF.

Obavy z brexitu vrátily ale do hry bitcoin/ kryptoměny. Bitcoin proti USD poskočil na 777.01 (bitcoin/GBP 519), což představuje dvouletá maxima. Kryptoměny jsou teoreticky jediná čistá cesta, jak se vyhnout potenciální deformaci způsobené centrálními bankami po britském hlasování.

 

 

Časový rozvrh referenda

23. června 7.00 - 22.00: Otevření volebních místností (nelze zveřejňovat oficiální ani neoficiální odhady)

23. června 22.22: Uzavření hlasovacích místností, 12 regionálních volebních center začne sčítat hlasy

24. června 00.30: zveřejnění prvních odhadů z regionálních center (výsledky se budou aktualizovat)

24. červa 6.00: zveřejnění odhadu oficiálních výsledků z 12 regionálních volebních center (brzy poté oficiálně oznámí výsledky David Cameron) Uváděný čas je britský

Zdroj:www.swissquote.cz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.