Brazilská burza BM&FBovespa se stala po akvizici Cetip největší burzou Latinské Ameriky

09:52 | fa ra | Diskuze

Brazilská burza BM&FBovespa získá v transakci za 12 miliard realů (79,3 miliardy Kč) svého domácího konkurenta Cetip Mercados Organizados. Jejich spojením vznikne největší burzovní společnost v Latinské Americe s aktivitami od Mexika až po Chile, sdělily obě firmy v noci na dnešek.

Foto: Caliel Costa

 

BM&FBovespa bude mít po akvizici tržní hodnotu asi 40 miliard realů (264,2 miliardy Kč). Akcionáři Cetip v ní budou vlastnit 11,8 procenta akcií, uvedla agentura Reuters.

BM&FBovespa se stane dominantním burzovním operátorem v Brazílii a převzetím si posílí zejména aktivity v segmentu úschovy cenných papírů a na poli clearingu, tedy zúčtování obchodních transakcí. Cetip je největším poskytovatelem úschovy cenných papírů v Latinské Americe.

BM&FBovespa se v poslední době snaží rozšiřovat své aktivity v dalších zemích Latinské Ameriky. Nedávno koupila menší podíly v burzovních společnostech v Mexiku a Chile.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.