BP plánuje, že její emise uhlíku budou do roku 2025 stagnovat

19:58 | wa pe | Diskuze

I přes rostoucí objem těžby ropy a zemního plynu by emise uhlíku měly do roku 2025 v BP zůstat konstantní na aktuální úrovni, uvedlo vedení společnosti.

Ilustrativní obrázek
Foto: BP plc

BP se v posledních letech střetává se stupňujícími se požadavky investorů na omezení své uhlíkové stopy. Emise skleníkových plynů BP by kolem roku 2025 měly poklesnout o 3,5 metrické tuny díky vyššímu podílu těžby zemního plynu a omezením úniků metanu. Mezi lety 2015 až 2015 by celkově objem vypouštěných skleníkových plynů BP měl stagnovat. VP investuje 500 milionů USD ročně do obnovitelných zdrojů energie a jejího skladování.

Mnohem ambicióznější je v tomto ohledu konkurenční Royal Dutch Shell, která by do roku 2050 měla snížit svou uhlíkovou stopu z operací a prodeje paliva na polovinu.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.