Bombardier má problémy s vládou USA

17:07 | Ne Ro | Diskuze

Kanadský výrobce Bombardier se před časem dostal do křížku s americkým výrobcem letadel Boeing. Teď má problémy se státními orgány USA.

Foto: geograph.org.uk

Boeing před časem nařkl kanadského výrobce Bombardier z nekalé konkurence. Konkrétně z toho, že díky podpoře kanadské vlády prý mohl prodávat svá letadla pod cenou. Boeing nicméně nezůstal jen u prostého prohlášení a společnost Bombardier udal americkým úřadům. Ty se nyní rozhodly uvalit na Bombardier clo ve výši 300 %.

Nyní se však do problému zaangažoval i evropský výrobce letadel a největší konkurent Boeingu, společnost Airbus. Airbus oznámil, že získal většinový podíl v programu výroby letadel řady C Bombardier. Tento krok by měl umožnit právní kličku, díky níž bude obejito uvalené clo a zároveň se proudová letadla Bombardier C budou moci dále vyvíjet a bez tohoto cla prodávat.

Zdroj:cnbc, redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.