Blue Apron je zralá na akvizici, tvrdí analytici KeyBanc

10:20 | wa pe | Diskuze

Blue Apron je jednou z čerstvých společností na burze, které si po svém IPO nevedou zrovna nejlépe. Podle analytiků KeyBanc je společnost atraktivním cílem akvizice. 

Foto: Guillermo Fernandes

Akcie společnosti zabývající se rozvozem potravin a kuchařských receptů oslabují od své IPO ceny o 10 USD. Analytici Keybanc jsou přesvědčeni, že cena akcii APRN je dostatečně nízko na to, aby byla atraktivní pro potenciální kupce. Ti ve svém novém pokrytí ocenili akcie APRN investičním doporučením „Sector Weight.“ 

Přestože z krátkodobého pohledu zůstávají rizika na titulu poměrně vysoká, dlouhodobě by společnost měla profitovat ze své dobré pozice na trhu, kde chybí srovnatelná konkurence. Velikost trhu s potravinami činí v USA přibližně 800 miliard USD, přičemž trh s restauracemi představuje dalších 600 miliard USD. Vzhledem k tomu by Blue Apron mohla realisticky oslovit trh o velikosti více jak 2 miliard USD, jsou přesvědčeni analytici.  Podle jejich názoru se společnost nyní může vydat cestou spolupráce s jednou z tradičních maloobchodních společností, nebo bude hledat své potenciální kupce. To by při její současné valuaci neměl být přílišný problém. Akcie Blue Apron se dnes obchodují za 0,5násobek podnikové hodnoty/tržeb, co z nich činí jeden z nejlevnějších titulů v segmentu online prodeje. Blue Apron by tak brzy mohla následovat příklad online obchodních startupů z posledních let jako Dollar Shave, Jet, Bonobos a Chewy.com, které byly koupeny za přibližně dvojnásobek až trojnásobek jejich tržeb.  

V Keybanc docházejí k závěru, že Blue Apron by mohla být atraktivním cílem akvizice pro online některou online obchodní společnost či prodejce a producenty potravin. Akcie APRN dnes před začátkem obchodování oslabují o 0,99 % na 3,01 USD.  

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Akcie IBM před trhem posilují

Ilustrativní obrázek

Morgan Stanley zvyšuje výhled na energetické odvětví

Ilustrativní obrázek

Wells Fargo zvyšuje doporučení pro FLČti více
Ilustrativní obrázek

Pražská burza v úvodu týdne mírně v plusu, tahounem akcie O2

Ilustrativní obrázek

Společnost Hasbro vydala výsledek svého hospodaření za 3Q FY 2018

Ilustrativní obrázek

Firemní výsledky pro tento týden: Amazon, Alphabet, Microsoft, McDonald’s, Visa, Daimler či DBK

Ilustrativní obrázek

Obchodní válka mezi Spojenými státy a Čínou se prohlubuje

Ilustrativní obrázek

Management CME by začal zvažovat distribuci zisku

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické akciové indexy končí týden smíšeně, významnější změnu pociťuje například čínský Shanghai Composite

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.