Blue Apron je zralá na akvizici, tvrdí analytici KeyBanc

10:20 | wa pe | Diskuze

Blue Apron je jednou z čerstvých společností na burze, které si po svém IPO nevedou zrovna nejlépe. Podle analytiků KeyBanc je společnost atraktivním cílem akvizice. 

Foto: Guillermo Fernandes

Akcie společnosti zabývající se rozvozem potravin a kuchařských receptů oslabují od své IPO ceny o 10 USD. Analytici Keybanc jsou přesvědčeni, že cena akcii APRN je dostatečně nízko na to, aby byla atraktivní pro potenciální kupce. Ti ve svém novém pokrytí ocenili akcie APRN investičním doporučením „Sector Weight.“ 

Přestože z krátkodobého pohledu zůstávají rizika na titulu poměrně vysoká, dlouhodobě by společnost měla profitovat ze své dobré pozice na trhu, kde chybí srovnatelná konkurence. Velikost trhu s potravinami činí v USA přibližně 800 miliard USD, přičemž trh s restauracemi představuje dalších 600 miliard USD. Vzhledem k tomu by Blue Apron mohla realisticky oslovit trh o velikosti více jak 2 miliard USD, jsou přesvědčeni analytici.  Podle jejich názoru se společnost nyní může vydat cestou spolupráce s jednou z tradičních maloobchodních společností, nebo bude hledat své potenciální kupce. To by při její současné valuaci neměl být přílišný problém. Akcie Blue Apron se dnes obchodují za 0,5násobek podnikové hodnoty/tržeb, co z nich činí jeden z nejlevnějších titulů v segmentu online prodeje. Blue Apron by tak brzy mohla následovat příklad online obchodních startupů z posledních let jako Dollar Shave, Jet, Bonobos a Chewy.com, které byly koupeny za přibližně dvojnásobek až trojnásobek jejich tržeb.  

V Keybanc docházejí k závěru, že Blue Apron by mohla být atraktivním cílem akvizice pro online některou online obchodní společnost či prodejce a producenty potravin. Akcie APRN dnes před začátkem obchodování oslabují o 0,99 % na 3,01 USD.  

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Analytici z Macquarie očekávají další nepříznivý rok pro akcie Under Armour

Ilustrativní obrázek

Investiční doporučení a cílová cena pro akcie Continental podle analytiků DZ Bank

Ilustrativní obrázek

Fitch potvrdil rating pro dluhopisy GE

Ilustrativní obrázek

Investiční doporučení a cílová cena pro akcie Innogy podle analytiků Merrill LynchČti více
Ilustrativní obrázek

Analytici z Wells Fargo zvýšili doporučení pro akcie Gilead Sciences

Ilustrativní obrázek

Společnost General Electric by se brzy mohla rozdělit

Ilustrativní obrázek

Pražská burza se vyšplhala na svou nejvyšší hodnotu od léta 2011

Ilustrativní obrázek

Analytici z Instinet zvýšili doporučení pro akcie Qualcomm

Ilustrativní obrázek

Americký akciový index Dow Jones poprvé v historii překonal 26 tisíc bodů

Ilustrativní obrázek

Nejzajímavější akcie pro dnešní den, General Electric, Walt Disney, Apple, Fiat a další...

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.