Blue Apron je zralá na akvizici, tvrdí analytici KeyBanc

10:20 | wa pe | Diskuze

Blue Apron je jednou z čerstvých společností na burze, které si po svém IPO nevedou zrovna nejlépe. Podle analytiků KeyBanc je společnost atraktivním cílem akvizice. 

Foto: Guillermo Fernandes

Akcie společnosti zabývající se rozvozem potravin a kuchařských receptů oslabují od své IPO ceny o 10 USD. Analytici Keybanc jsou přesvědčeni, že cena akcii APRN je dostatečně nízko na to, aby byla atraktivní pro potenciální kupce. Ti ve svém novém pokrytí ocenili akcie APRN investičním doporučením „Sector Weight.“ 

Přestože z krátkodobého pohledu zůstávají rizika na titulu poměrně vysoká, dlouhodobě by společnost měla profitovat ze své dobré pozice na trhu, kde chybí srovnatelná konkurence. Velikost trhu s potravinami činí v USA přibližně 800 miliard USD, přičemž trh s restauracemi představuje dalších 600 miliard USD. Vzhledem k tomu by Blue Apron mohla realisticky oslovit trh o velikosti více jak 2 miliard USD, jsou přesvědčeni analytici.  Podle jejich názoru se společnost nyní může vydat cestou spolupráce s jednou z tradičních maloobchodních společností, nebo bude hledat své potenciální kupce. To by při její současné valuaci neměl být přílišný problém. Akcie Blue Apron se dnes obchodují za 0,5násobek podnikové hodnoty/tržeb, co z nich činí jeden z nejlevnějších titulů v segmentu online prodeje. Blue Apron by tak brzy mohla následovat příklad online obchodních startupů z posledních let jako Dollar Shave, Jet, Bonobos a Chewy.com, které byly koupeny za přibližně dvojnásobek až trojnásobek jejich tržeb.  

V Keybanc docházejí k závěru, že Blue Apron by mohla být atraktivním cílem akvizice pro online některou online obchodní společnost či prodejce a producenty potravin. Akcie APRN dnes před začátkem obchodování oslabují o 0,99 % na 3,01 USD.  

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

J&T Banka začala pokrývat softwarovou společnost Avast, její akcie doporučuje „kupovat“

Ilustrativní obrázek

J.P. Morgan brání Lam ResearchČti více
Ilustrativní obrázek

V USA v hlavní roli opět Trump; hlavní indexy na kladné nule, Nasdaq mírně v plusu

Ilustrativní obrázek

CETV odhad výsledků: Dlouhodobě silný druhý kvartál potvrdí úspěšný růst z loňského roku

Ilustrativní obrázek

Německý DAX v závěru týdne oslabil takřka o jedno procento

Ilustrativní obrázek

Pražskou burzu pokles v Evropě nerozházel

Ilustrativní obrázek

Microsoft výsledky i výhledem potěšil investory, akcie na historických maximech

Ilustrativní obrázek

Pasivní investování má své klady, ale svatý grál to není

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.