Blížící se referendum ve Velké Británii drží korunu lehce slabší

21.06.2016 08:11 | fa ra | Diskuze

Okolní regionální měny vkročily do nového týdne svou silnější nohou. Polský zlotý i maďarský forint si během včerejší seance shodně připsaly zhruba půlprocentní zisky. Nicméně se jedná především o drobnou korekci předchozích ztrát. Ve světle nadcházejícího referenda ve Velké Británii je aktuálně prostor pro výraznější posílení těchto měn limitovaný.

Foto: Web4Trader

Vliv blížícího se všelidového hlasování je patrný i na české měně. Ta se v závěru minulého týdne vyšplhala na letošní nejslabší hodnotu až k úrovni 27,09 CZK/EUR. Po celý včerejší den se kurz držel v blízkosti úrovně 27,06 CZK/EUR. Tedy celkem bezpečně od hladiny kurzového závazku.

V podstatě jedinou zajímavou regionální událostí bude dnes zasedání maďarské centrální banky. Nicméně trh žádnou akci ze strany tamních centrálních bankéřů neočekává. Klíčová úroková sazba by měla zůstat na aktuálních 0,9 %. Trhy by tak měly zůstat ve vyčkávacím módu před tím, než bude v pátek ráno zveřejněn výsledek britského referenda. Podle jeho výsledku lze očekávat patřičnou reakci zejména na polském zlotém a maďarském forintu.

Česká výnosová křivka se včera posouvala mírně výše, když v podstatě pouze pasivně sledovala obdobný pohyb svého eurového protějšku. Zatímco kratší konec křivky se posunul výše o 1bb, na delším konci křivky činil vzestupný pohyb 2 bb.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.