BlackRock dále snížila podíl v MONETA Money Bank

07:45 | Ka Ří | Diskuze

Největší investiční skupina světa BlackRock se letos z hlediska nahlášených hlasovacích práv stala v průběhu roku vůbec největším akcionářem MONETA Money Bank s podílem až 7,3 %. Po výrazném snížení podílu v první polovině prázdnin došlo v posledních týdnech na další prodeje akcií banky.

Foto: W4T

Dle aktuálně zveřejněného regulatorního hlášení BlackRock k 16. listopadu snížila podíl v MONETA Money Bank (dále jen MONETA) na 4,48 %. Většinu podílu na hlasovacích právech vlastnila nadále přímo prostřednictvím akcií, když k uvedenému datu disponovala 22,8 miliony akcií MONETA. Na 0,02 % držela prostřednictvím tzv. Securities Lent.

BlackRock naposledy reportovala snížení celkového podílu v bance k 31. červenci na 4,71 %. Jednalo se tehdy o výraznou změnu, jelikož ještě k polovině června disponovala téměř 7,3 %. Během 6 týdnu se v létě BlackRock zbavila zhruba 12,5 milionu akcií MONETA.

Akcií se zbavila BofA

Z velkých akcionářů lze zmínit rovněž prodeje ze strany dalšího významného zámořského investora - Bank of America. Tak k 9. listopadu vlastnila již jen 0,02 % podílu v bance MONETA.

Analytik Jiří Zendulka k tomu uvádí: „Bank of America se během 4 týdnů zbavila více než procenta podílu v bance. Dá se říci, že jak rychle podíl zámořský investor nakupoval, podobně rychle se ho i zbavil. Zdá se, jakoby Bank of America akcie nakupovala za účelem účasti a „ovlivnění“ hlasování na poslední valné hromadě. Alespoň tedy dle daných hlášení, když podíl měla držet v době říjnové valné hromady, která rozhodovala o doplnění dozorčí rady.“

Technika na akciích MONETA

Akcie MONETA jsou v posledních dnech pod prodejním tlakem, resp. přicházejí o zisky z první poloviny listopadu, kdy se dostaly až na 79 korun. V úterý zakončily na 76,80 korun.

Z technického krátkodobého hlediska lze na titulu spatřovat klesající trend, ohraničený v grafu naznačenou linií. Jak dále plyne z grafu vývoje na pražské burze, výraznou podporu titul opakovaně prokázal lehce pod hranicí 75 korun, kde tak lze spatřovat vhodný okamžik pro možný vstup do long pozice. Vzhledem k úternímu zavření titulu pod hranicí 77 korun, by mělo dojít k vyplnění gapu z října, resp. v následujících dnech k poklesu k alespoň 76 korunám. Právě zde lze spatřovat první výraznější hranici podpory.

MONETA graf technický pohled

Zdroj grafu: pse.cz

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.