BlackBerry oficiálně oznámil, že zastavuje výrobu telefonů. Akcie pak prudce posílily

08:40 | Ne Ro | Diskuze

Kanadská společnost BlackBerry Ltd., která vymyslela chytré telefony a učinila miliony lidí "závislými" na CrackBerry, ukončila výrobu svých chytrých telefonů, jež se staly milníkem.

Foto: Rain Raymood

Společnost BlackBerry Ltd. si tak oficiálně, jak se zdá, přiznala svou prohru nad Apple Inc. a Samsung Electronics Co., která se však reálně uskutečnila již před delší dobou, a rozhodla se nyní věnovat svou plnou pozornost více ziskovému a rostoucímu softwarovému byznysu. Jedná se tak jen o potvrzující krok pro to, co učinil její výkonný ředitel, John Chen, už před cirka třemi lety, když pro část výroby použil outsorcing, konkrétně společnost Foxconn Technology Group. Odstranění ztrátové výroby chytrých telefonů BlackBerry z jejího účetnictví navíc společnosti pomůže zaujmout stabilnější ziskovou pozici.

Akcie BlackBerry včre uzavíraly na 8,33 dolarech, tedy +5,71%. Po uzavření trhu pak odepsaly pouze 0,72% na 8,27 dolaru.

Zdroj:Bloomberg, Redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.