Bitva s antimonopolními úřady nebude pro Bayer a Monsanto procházka růžovým sadem

18:59 | wa pe | Diskuze

Akcie Monsanto (MON +1,3 %) dnes posilují v reakci na zprávy, že společnost po měsících vyjednávání konečně souhlasila s převzetím ze strany německé Bayer (BAYN.DE). Konečná cena akcii MON byla stanovena na 128 USD.

Foto: Karen Eliot

Analytici Bernstein očekávají, že proti akvizici se postaví jak vlivné politické kruhy, tak antimonopolní úřady, dávají tedy transakci pouze 50% šanci na uskutečnění. V případě neúspěchu by se celý pokus o převzetí pro  Bayer značně prodražil, jelikož se společnost zavázala vyplatit Monsanto 2 miliardy USD v případě, že k transakci nedojde. Především v USA je prodej Monsanto vnímán jako ohrožující národní bezpečnost  jelikož je společnost největším producentem osiv v zemi, silnou opozici však můžeme čekat i u regulačních úřadů v Kanadě, Brazílii, EU a jinde.

Výkonný ředitel Monsanto Hugh Grant dnes oznámil, že pro úspěšné převzetí bude potřeba žádat o souhlas u přibližně 30 regulačních úřadů, přičemž bude nutné zbavit se několika významných aktiv. Očekává se, že Bayer se vzdá pro dosažení akvizice svých divizí semen bavlny, kanoly a herbicidů na bázi glyfosátu.

 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.