Bitcoin dále roste. Které akcie držet, dokud bude rally na bitcoinu pokračovat?

11:53 | Ne Ro | Diskuze

Myslíte si, že kurz bitcoinu bude pokračovat v růstu, ale i tak se bojíte do této populární kryptoměny investovat? Pak se nabízí tato možnost:

Ilustrativní obrázek
Foto: BTC Keychain

Podle mínění některých analytiků se za současné situace vyplatí, aby investoři měli v rámci diverzifikace svého investičního portfolia určitou expozici do bitcoinu a jeho blockchainové technologie. Existují tucty akcií, které by mohly pomoci vašemu investičnímu portfoliu vzkvétat, alespoň tedy do doby, dokud bude aktuální rally na bitcoinu pokračovat. Které to jsou především?

Kurz bitcoinu roste a roste, ale profitujete z toho i vy? Analytici z Fundstrat si myslí, že byste měli. Ve své studii z 8. prosince vytipovali 12 akcií, které by měly nejlépe reagovat na aktuální konjunkturu bitcoinu. Domnívají se, že by investoři měli mít expozici do virtuálních měn potažmo blockchainu. A vzhledem k tomu, že bitcoin primárně nekoreluje s akciovými, dluhopisovými ani komoditními trhy, lze ho považovat za dobrý nástroj pro diverzifikaci investičního portfolia.

Z tohoto důvodu analytici z Fundstrat představili skupinu 12 akciových společností, které mají největší expozici do bitcoinu a jeho blockchainu. Jde o společnosti, které přímo úměrně korelují s nárůstem ceny bicoinu nebo jde o virtuální peněženky, burzy či těžbu.

Rovnoměrně vážený koš následujících akcií posílil od počátku letošního kalendářního roku již o 136 %. Přitom je třeba uvědomit si, že širší akciový index S&P 500 (SPX) od počátku letošního roku dosud připsal jen cca 17 %. Někteří bitcoinoví alfabýci dokonce předpovídají, že pokud  bude současná rally dál pokračovat, lze očekávat, že se cena jednoho jediného bitcoinu do roka a do dne vyšplhá na úroveň 100.000 USD. Určitá expozice do bitcoinu a jeho blockchainu by tudíž měla být na místě, myslí si analytici z Fundstrat.

Akcie s největší expozicí do bitcoinu jsou podle zmiňovaných analytiků tyto:

Bitcoin Investment Trust (GBTC) , MGT Capital Investments Inc. (MGTI) , HIVE Blockchain Tehcnologies Ltd. (PRELF) , U.S. Global Investors Inc. (GROW)  a DigitalX Ltd. (DGGXF).

GBTC od Grayscale Investment je hráčem přímo zaměřením na růst ceny bitcoinu.  MGTI od společnosti McAfee se zaměřuje na těžbu bitcoinů a pronajímá těžařům práva, aby se mohli na její těžební kapacitě přiživit. Disponuje pěti tisíci těžebními vrty a jde o velkého těžaře z USA. HIVE a GROW jsou irští těžaři kryptoměny. Z Irska proto, že má nízkou cenu elektřiny. DCC poskytuje poradenství pro ICO (primární úpis mincí) a poradenské služby související s blockchainem.

Transakčně zaměřené společnosti:

CME Group Inc. (CME) , Cboe Global Markets Inc. (CBOE) a Goldman Sachs Group Inc. (GS).

Bitcoinové futures kontrakty a deriváty by měly vést k výraznému navýšení zisků těch společností, které je nabízejí - CME a CBOE.  GS se v této skupině nachází z toho důvodu, že by mohlo jít o první investiční banku, která se zapojí do bitcoinového obchodování.

Dodavatelé grafických počítačových procesorů:

Nvidia Corp. (NVDA) a Advanced Micro Devices Inc. (AMD).

K těžbě bitcoinových tokenů (a nejen těch) je zapotřebí vysoce výkonných grafických počítačových karet. Těžba bitcoinů probíhá téměř výhradně za pomoci specializovaných čipů ASIC. Další růst těžby bitcoinu bude vyžadovat větší počet výkonných počítačových procesorů.

Akcie Nvidia se nacházejí i v portfoliu některých známých investorů, Jima Cramera nevyjímaje. 

Další akcie, které by mohly profitovat z rally na bitcoinu:

Overstock.com Inc. (OSTK) a Square Inc. (SQ).

Overstock má expozici do bitcoinu jednak skrze svůj blockchainový byznys Medici Ventures, jednak skrze skutečnost, že akceptuje platby bitcoinem (z nichž část si posléze ponechává). Také společnost Square již oznámila, že uživatelům své platformy umožní nákup/prodej bitcoinů. Momentálně z bitcoinové rally výrazně profitují především bitcoinové burzy. Square není plnohodnotnou burzou.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.