Biotechnologie jsou zlatý důl. Hedge fond Perceptive Life v TOP 5 neúspěšnějších minulého roku

09:15 | wa pe | Diskuze

Mezi dolarovými multimilionáři investičních manažerů je od minulého roku nové jméno, kterým je Joseph Edelman, jenž v čele hedge fodu Perceptive Life vsadil na biotechnologické akcie.

Foto: Public Domain

 

Hedge Fond Perceptive Life Science Fund byl v minulém roce mezi svými konkurenty doslova zjevením. Zatímco mnohé slavné osobnosti investičního světa s Billem Ackmanem na čele zažily vůbec nejhorší rok v kariéře, Perceptive Life zaznamenal výkonnost 51,8 %.

V jeho čele stojí šedesátiletý Joseph Edelman, syn slavného profesora v oborech biochemie a molekulární biofyziky, Isidora Edelmana. Holt není nad to mít dobré vzdělání. Edelman junior své rodinné know-how dobře zužitkoval na Wall Street, když po studiu psychologie nastoupil v roce 1987 jako analytik se specializací na biotechnologie do brokerské firmy Labe, Simpson & Company. Po čtyřletém angažmá v Prudential Securities přestoupil do Paramount Capital Asset Management, kde až do roku 1998 vedl fondy Aries. Konečně v roce 1999 zakládá společnost Perceptive Advisors se specializací na zdravotnický a biotechnologický sektor.

Klíčovou investicí byly v minulém roce pro Edelmanův fond  akcie biotechnologického startupu Acerta Pharma, kde na konci minulého roku koupil 55% podíl za 4 miliardy USD britský farmaceutický gigant AstraZeneca. V té době držel hedge fond Perceptive Life ve startupu 8% podíl, který prodal za dvacetinásobek nákupní ceny 21,5 milionu USD.

Biotechnologické akcie nabízí v současnosti více než přitažlivé zhodnocení Vaší investice, zároveň se však objevují i pochybnosti , zdali v jejich případě nevzniká na trhu nová bublina.  O nákupu akcií v sektoru by měli investoři uvažovat, pokud mají jasno, čím se společnost zabývá a zda má svou vnitřní hodnotu. Jedním z doporučovaných titulů je především biotechnologická společnost Illumina, která se zabývá vývojem postupů a výrobou zařízení pro sekvenování lidského genomu.

 

 

 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.