Biotechnologické akcie v USA včera vyletěly vzhůru po zprávách o úhradách z federálního zdravotního pojištění

23.06.2016 10:40 | wa pe | Diskuze

Biotechnologické akcie včera v USA vyletěly prudce vzhůru poté, co vláda oznámila, že prostředky státního programu zdravotního pojištění Medicare budou vyčerpány už v roce 2028 a nový výdajový mechanismus bude spuštěn až v příštím roce.

Foto: iT@c

 

Pojištění Medicare se vztahuje především na Američany starší 65 let, kteří v době ekonomicky aktivního života přispívali do systému a mladší občany s některými specifickými postiženími jako například roztroušená skleróza. V současnosti částečně pokrývá náklady na léčbu asi 48 milionů pojištěných.

Podle agentury Bloomberg se řada investorů obávala, že k dříve avizovanému zásahu Nezávislého poradního platebního výboru (IPAB) do výše a struktury úhrad by mohlo dojít již v tomto roce, což by pravděpodobně ohrozilo zisky biotechnologických a farmaceutických společností.

Biotechnologické akcie zařazené na iShares NASDAQ Biotechnology Index (ETF) včera po zveřejnění zpráv připisovaly skoro 3 %, zatímco SPDR S&P Biotech (ETF) vzrostl o přibližně 2 %. Pákový 2x ProShares Ultra Nasdaq Biotechnology ETF včera dokonce získal více jak 5 %.

Amgen Inc. si včera připsal 0,26 %. Celgegene Corporation 2,45 %. Gilead Sciences Inc. 0,81 %. V průběhu obchodování, po publikaci zprávy, však tituly provázela krátká rally.

 

 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.