Biotechnologické akcie dále posilují, vybrané tituly však obchodníci prodávají na short

13.06.2016 13:42 | wa pe | Diskuze

Slibné biotechnologické společnosti a jejich akcie přitahují ve zvýšené míře investice a často se stávají cílem akvizic ze strany farmaceutických gigantů.  Na trhu dnes ale také roste počet těch, kteří se domnívají, že vybrané tituly brzy zamíří dolů.

Foto: NIAID

Mezi 13. a 31. květnem výrazně vzrostl počet krátkých pozic na akciích Biogen Inc a Gilead Sciences. V té době Biogen získala schválení léku na roztroušenou sklerózu ze strany Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv v USA a v Gilead přivítali nového provozního ředitele. Mírný nárůst krátkých pozic jsme ve stejné době mohli pozorovat na akciích Incyte a Juno Therapeutics. Ke konci měsíce se počet krátkých pozic naopak snížil v případě Acadia Pharmaceuticals, Alexion Pharmaceuticals, Anacor Pharmaceuticals, Amgen, Baxalta, BioMarin Pharmaceutical, Illumina, Intrexon, Medivation a Seattle Genetics. Takzvaně na svém poté zůstaly tituly Celgene, Opko Health a Vertex Pharmaceuticals.

Biogen

Společnost se zaměřuje na výzkum léků proti neurodegenerativním, hematologickým nemocem a autoimunitním poruchám. Kromě úspěchu svého léku proti roztroušené skleróze v USA, byl lék přijat k posouzení také v Evropě. Během sledovaného období připsaly akcie Biogen asi 10 %, od té doby však výrazně oslabují. Na konci měsíce se short interest na titulu zvýšil o více jak 2,43 milionu akcií na 8 %. Pro vykrytí všech nynějších krátkých pozic by bylo potřeba dvou obchodních dní.

Gilead Sciences

Společnost v květnu zaznamenala dobrou odezvu na svůj lék proti hepatitidě typu C ze strany evropských regulačních úřadů. Akcie biofarmaceutické společnosti zaznamenaly v druhé polovině května růst obchodů na krátko o 12 % na 26,23 milionu, což představuje 12,3 % všech akcií Gilead v oběhu. Pro vykrytí všech těchto krátkých pozic by bylo potřeba dvou obchodních dní, přesto však short interest na titulu zdaleka nedosahuje svých únorových maxim, kdy činil skoro 40 milionů akcií.

 

 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.