Běžný účet zaznamená schodek kvůli odlivu dividend

12.08.2016 08:20 | fa ra | Diskuze

Středoevropské trhy zažily klidný čtvrtek.

Foto: Web4Trader

Do obchodování nezasáhly žádné nové indikátory ani zprávy z hlavních světových ekonomik. Koruna se tak nadále obchoduje na hranici kurzového závazku. Forint i zlotý nepatrně posílily zřejmě v očekávání dnešních příznivých zpráv o HDP.

Dnes bude v České republice zveřejněna červnová bilance běžného účtu. Očekáváme schodek ve výši 10,6 mld. CZK kvůli sezónnímu odlivu dividend. Naopak bilance se zbožím a službami by měla opět vykázat velmi slušný přebytek. Vliv dnešní statistiky na trh s korunou nicméně neočekáváme.

V Polsku a Maďarsku se dočkáme prvního odhadu HDP v Q2 16. Trh v obou případech čeká výrazný mezičtvrtletní růst jako korekci propadu v prvních třech měsících roku. Vývoj ekonomiky bude zveřejněn i na Slovensku, kde čekáme zvolnění meziročního tempa růstu. Česká statistika přijde na řadu až v úterý (předpokládáme +0,3 % q/q, ale další zvolnění meziročního tempa na 2,0 % kvůli efektu vysoké srovnávací základny z loňského roku).

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.