Bernstein: Specializované farmaspolečnosti budou mít i letos dobrý rok

21:42 | Ne Ro | Diskuze

Tým analytika Aarona Gala z Bernstein je přesvědčen o tom, že pro specializované farmaceutické společnosti bude letošní rok příznivý podobně, jako byl ten loňský.

Ilustrativní obrázek
Foto: Public Domain

Analytici ve své úterní studii píší, že navzdory negativní rétorice o ceně léčiv byl rok 2017 pro farmaceutický sektor vesměs příznívý. Očekávají, že především specializované farmaceutické společnosti budou v letošním roce z příznivých podmínek v branži profitovat.

V loňském roce došlo k velkému pokroku v rámci genové terapie CAR-T. Gal předpovídá, že produkty založené na této terapii se stanou v letošním roce dostupnější. Současně si myslí, že se na obzoru začíná rýsovat řada fúzí a akvizic, kterou spustila akvizice Kite Pharma skrze Gilead Sciences (GILD).

Co se farmaceutických akcií týče, Gal očekává, že by v letošním roce mohy zaznamenat slušné zisky.

Růst farmaceutického sektoru jakožto celku by měl být podle Gala mírný. V krátkodobém horizontu by tržby měly růst tempem 2-4 % a koncový růst FCF by se měl nacházet v pásmu 1-3 %.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.