Banxico sleduje vývoj trhu

25.05.2016 08:00 | Swissquote Ltd | Diskuze

S očekáváním zvýšení sazeb Fedu a citlivostí rozvojových měn na změny amerických dluhopisů se vracíme k potenciální reakci EM měn. Mexická Branxico zveřejnila 5. května oficiální zprávu ze zasedání. Banka podle očekávání jednotně hlasovala pro zachování sazeb na nezměněných 3,75%.

Foto: Alejandro

Členové dali jasně najevo, že ostatní rizika (brexit, americké volby, ekonomické oživení v Číně) ustoupily do pozadí před volatilitou trhu a cenou MXN jako dominantními zájmy.

Obáváme se, že převažující přístup naznačuje zachovají obranný postoj centrálních bank, zvlášť vzhledem k hrozbě vzestupu MXN, což představuje riziko pro inflaci, a volatilitě trhu kvůli politice Fedu.

Mexický CPI klesl minulý týden meziměsíčně v dubnu o 0,32% tažený poklesem cen netrvanlivých potravin a kompenzací FX. Vidíme ale stabilizaci cen potravin v souladu s výhledem inflace na konec roku na 2,8%. Se zkrocenou inflací je Banxico zřejmě spokojena a vyčká, jak se vyvine směr Fedu a ceny komodit, než aby podnikla další kroky. Předtím překvapivé zvýšení úrokové sazby mezi zasedáními o 50 zb a výrazná FX intervence zpomalily pokles MXN, aniž by to zasáhlo ekonomickou aktivitu.

Nicméně pokud bude zotavení amerických dluhopisů pokračovat, s blížícím se červnem by oslabení MXN (spolu s většinou EM prostoru) mohlo vyžadovat důraznější zásah než jen neplánovanou FX intervenci. Ale obavy z FX intervence zřejmě netrápí MXN medvědy. Bez úrovně by trh mohl mířit k dalšímu schématu „zúžení“ a Banxiko by měla bojovat všemi zbraněmi (překvapivá FX intervence a zvýšení úrokových sazeb). Mohli bychom zažít preventivní úder o 50 zb a FX intervenci ještě před zasedáním 30. června.

 

Swissquote

 

 

Zdroj:www.swissquote.cz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.