Bank of England nakonec sazby nesnížila, dnešní data podpoří kurz dolaru

08:24 | fa ra | Diskuze

I včera, podobně jako v průběhu celého týdne, euro proti dolaru mírně posilovalo a kurz hlavního měnového páru se pevně usídlil nad 1,11 USD/EUR. Dolaru nepomohla ani data o cenách průmyslových výrobců, které v červnu vykázaly větší růst, než analytici očekávali.

Foto: Rocky Cardwell

Nicméně velká část překvapení se koncentrovala do položky energií a část může být vysvětlena velkou volatilitou některých položek v oblasti služeb. Celkově tedy ve včerejším reportu ekonomové SG větší inflační tlaky nevidí.

Hlavní událostí včera bylo zasedání Bank of England. Ta oproti očekávání nezměnila svou klíčovou úrokovou sazbu, nicméně z jejího vyjádření lze usuzovat, že ke snižování přistoupí v srpnu, kdy bude mít k dispozici novou prognózu. Trhy již srpnové snížení sazeb do cen započítaly.

Dnes bude hlavní pozornost směřovat do Spojených států, kde nás čeká zveřejnění několika velmi důležitých statistik. Maloobchodní tržby by vlivem propadu prodejů aut měly podle ekonomů SG vykázat pokles. Nicméně kontrolní skupina zboží (která odpovídá spotřebě v rámci HDP) by měla vykázat velmi slušný růst o 0,5 % m/m. Spotřebitelské ceny v USA v červnu, podobně jako v květnu, podle ekonomů SG vzrostly o 0,2 % m/m. Celkový růst cen podporuje zdražování pohonných hmot i cen potravin. Nicméně i jádrové ceny by měly zaznamenat slušný přírůstek. V meziročním vyjádření by se celková inflace měla zvýšit na 1,1 % a jádrové ceny by měly vykázat růstu o 2,2 %. I v eurozóně budou zveřejněna data o cenách. Jednat se však bude pouze o potvrzení původních odhadů a ekonomové SG zde revize neočekávají.

Dnešní data by měla přinést podporu dolaru, protože by měla ukázat na slušnou domácí poptávku v USA, která se pomalu přenáší i do cen.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.