Balíkový přepravce GLS se připravuje na Vánoce.

13:44 | E V | Diskuze

Mezinárodní balíkový přepravce GLS posiluje před hlavní sezónou svoji síť v Plzeňském kraji.

Ilustrativní obrázek
Foto: gls

Z toho důvodu přestěhoval provoz regionálního depa v Plzni do modernějších a větších prostor. Nové depo tak zvládne odbavit dvakrát více balíků než doposud a nabídne až 20 nových pracovních míst. Depo je v provozu od začátku října. Balíkový přepravce v Česku provozuje již 24 dep a připravuje otevření dalších.

 

Více odbavených balíků a nová pracovní místa

Během září se přestěhovalo depo v Plzni do nové, modernější a prostornější budovy. Původní budova, která sloužila jako depo dlouhých 13 let, již kapacitně nestačila. Proto se společnost GLS rozhodla nejen přestěhovat své depo do jiných prostor, ale investovala i do nové dopravníkové technologie, která snížila pracnost a zkrátila čas potřebný ke zpracování zásilek. Depo nyní zvládne odbavit minimálně dvojnásobné množství balíků. „Společnost GLS v České republice reaguje na neustále rostoucí poptávku po spolehlivé balíkové přepravě. Plzeň je jednou z lokalit, kde GLS letos do posílení kapacity a modernizace provozu investovala. V nastávající vánoční sezóně, která je letos silně ovlivněna pandemií COVID, očekáváme až dvojnásobek přepravovaných zásilek ve srovnání s rokem 2019,“ komentuje přestěhování depa Pavel Včela, ředitel GLS Česká republika.

 

Nové depo v Plzni také nabídne nová pracovní místa v regionu pro kurýry. „Všechny volné pozice jsou uveřejněné na našich webových stránkách, kde naleznete i kontakt, na který mohou zájemci zasílat své životopisy,” doplňuje Pavel Včela.

 

GLS v České republice a skupina GLS

GLS Czech Republic s.r.o. je dceřinou společností General Logistics Systems B.V. (s centrálou v Amsterdamu). GLS zajišťuje spolehlivé a vysoce kvalitní služby přepravy balíků pro více než 240 000 zákazníků, doplněné logistickými a expresními službami. „Lídr kvality v balíkové přepravě“, to je hlavní motto GLS. Prostřednictvím vlastních a partnerských společností skupina GLS provozuje síť pokrývající 40 zemí. Díky propracované pozemní síti je GLS jedním z předních poskytovatelů balíkové přepravy v Evropě. GLS působí také v Kanadě a na západním pobřeží USA. GLS má k dispozici vice než 70 centrálních a regionálních třídících středisek a více než 1 400 dep. GLS čítá na 19 000 zaměstnanců, na silnicích 28 000 doručovacích vozidel a vice než 4 000 dálkových nákladních vozidel. Ve fiskálním roce 2019/20 dosáhla GLS obratu ve výši 3,6 miliardy EUR a přepravila 667 milionů balíků.

Zdroj:Mgr. Markéta Kabuďová, allmedia4u.cz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Vyjádření generální ředitelky AURES Holdings (AAA AUTO) ke čtvrtečnímu otevření poboček

Ilustrativní obrázek

Facebook koupil softwarovou společnost Kustomer

Ilustrativní obrázek

General Motors omezuje partnerství se společností Nikola, jejíž akcie prudce oslabují

Ilustrativní obrázek

Společnost Biogen Inc. podepsala dohodu o společné výrobě léků se Sage Therapeutics

Ilustrativní obrázek

PFNonwovens o měsíc odkládá valnou hromadu, na které chce vytěsnit minoritáře

Ilustrativní obrázek

Vliv pandemie na trendy v HR a fungování firemČti více
Ilustrativní obrázek

Německá burza otevřela růstem

Ilustrativní obrázek

Asijské akcie dnes rostly

Ilustrativní obrázek

Světové akcie se v listopadu přibližují k historicky nejlepšímu měsíčnímu výsledku

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza po zahájení obchodování na kladné nule

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické indexy uzavřely pondělní obchodování ve značných ztrátách

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza po otevření na kladné nule

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.