Avast zveřejňuje výsledky za H1/2020

11:47 | E V | Diskuze

VÝSLEDKY AVAST PLC ZA PRVNÍ POLOLETÍ 2020 (do 30. června 2020).

Ilustrativní obrázek
Foto: avast

Hlavní finanční ukazatele:  

 • Celkově dobré hospodářské výsledky v souladu s očekáváním.

 • Upravený objem fakturace (Billings) vzrostl na 469,1 mil. USD, což představuje nárůst o 2,1 % při aktuálních kurzech, s organickým růstem 9,2 %.

 • Upravené tržby vzrostly na 433,1 mil. USD, což představuje nárůst o 1,5 % při aktuálních kurzech, s organickým růstem 6,6 %.

 • Upravené tržby z divize Consumer Direct Desktop vzrostly na 334,4 mil. USD, což představuje nárůst o 8,7 % při aktuálních kurzech, s organickým růstem 9,1 %.

 • Upravený ukazatel EBITDA vzrostl o 2,1 % na 241,4 mil. USD; Upravená EBITDA marže činila 55,7 %, nárůst o 31 setin procentního bodu.

 • Konečná dividenda za rok 2019 vyplacena v červnu 2020 ve výši 10,3 centů na akcii; celková dividenda za rok 14,7 centů na akcii, což představuje nárůst o 8,1 %. Navrhovaná prozatímní dividenda splatná v říjnu 2020 ve výši 4,8 centů na akcii, což představuje meziroční nárůst o 9,1 %.

Hlavní provozní a strategické ukazatele: 

 • Trend práce z domova silně nahrál klíčovému byznysu řešení pro stolní počítače, což vedlo k nárůstu poptávky napříč produktovým portfoliem včetně prémiového antiviru. Provozní ukazatele KPI pro stolní počítače odrážejí silný nárůst počtu zákazníků, a to o 5,1 % za šest měsíců na 13,26 milionu. 

 • Lokalizační program Avastu, který přizpůsobuje produkt a uživatelskou zkušenost místním preferencím, pomohl v penetraci trhu a dosažení vyššího počtu zákazníků. Výrazně se dařilo v cílových zemích po celém světě, včetně Brazílie, Mexika a Argentiny v Latinské Americe a Japonska v Asii. K pokračujícímu růstu došlo i na tradičních trzích jako jsou USA a Velká Británie.

 • Na trh v USA byl uveden nový inovativní produkt BreachGuard, který představuje další rozšíření nabídky produktů na ochranu soukromí.

 • Avast rozšířil kompatibilitu zařízení u svých současných i nových produktů. Výsledkem byl růst prodejů licencí pro více zařízení, které nahrávají trendu střídavé práce na počítači a mobilním telefonu.

 • Aktivita uživatelů prohlížeče Avast Secure Browser a objemy vyhledávání zůstaly silné i přes dopady nižší digitální inzerce. Tržby v segmentu Indirect podpořilo úspěšné rozšíření distribuční smlouvy s Google Chrome v březnu.

 • Avast Free Antivirus byl vyhlášen za Nejlépe hodnocený produkt roku 2019 testovací laboratoří AV-Comparatives.

 • Avast plc byla zařazena do indexu FTSE 100 19. června 2020.

 

CEO Avastu Ondřej Vlček výsledky komentuje takto: „Avast ve svém byznysu během vypuknutí pandemie prokázal značnou odolnost. Naše celková provozní a finanční výkonnost byla silná, podpořená trendem práce z domova, který vedl ke zvýšené aktivitě spotřebitelů na internetu.

Dali jsme si za prioritu dbát o zdraví a pohodu našich zaměstnanců a našim zákazníkům nadále poskytovat vysokou úroveň podpory. Avast věnoval 25 milionů dolarů vědeckým a technologickým iniciativám na pomoc v boji proti Covid-19. Jsem také nesmírně hrdý na naše lidi, kteří neúnavně pomáhali v místních komunitních projektech po celém světě.

Poslání Avastu poskytovat online bezpečnost a soukromí všem je relevantnější než kdy jindy. Avast překonal milník 13 milionů platících zákazníků, nárůstem o 640 tisíc během půl roku. Pokračujeme v expanzi na nové trhy a rozšiřujeme svůj dosah prostřednictvím produktových novinek, jako je například naše inovativní řešení na ochranu soukromí BreachGuard. Navzdory ekonomické nejistotě zůstává Avast na dobré pozici. Byznys je silný, rentabilní a schopný efektivně využívat nové příležitosti k růstu, jakmile se objeví.

Výkonnost skupiny za první pololetí představuje základ silného výhledu na celý rok. Očekáváme, že organický růst tržeb za celý fiskální rok 2020 se bude pohybovat na horní hranici dříve ohlášeného rozpětí středních jednotek procent.“

Zdroj:Dominika Kalašová, Avast
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Nejúžasnější automobily na světě v seriálu IKONY

Ilustrativní obrázek

Jak prodat družstevní byt

Ilustrativní obrázek

Upcyklace dobývá českou e-commerce

Ilustrativní obrázek

Nábor v IT má nová pravidla, české firmy se však neadaptují.

Ilustrativní obrázek

Projekt na Cínovci s novou dynamikou

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS ke střetu Trumpa a Bidena v debatěČti více
Ilustrativní obrázek

Shell do roku 2022 propustí až 9 tis. zaměstnanců

Ilustrativní obrázek

Covestro koupí divizi od DSM za 1,61 mld. EUR, kvůli akvizici upíše nové akcie

Ilustrativní obrázek

Disney propustí 28 tis. zaměstnanců svých amerických zábavních parků

Ilustrativní obrázek

Philip Morris ČR reportoval růst tržeb za 1H, zisk však kvůli nižším prodejům v pohraničí klesl

Ilustrativní obrázek

Německo otevřelo v záporu

Ilustrativní obrázek

Asijské trhy obchodovaly smíšeně, nedařilo se Austrálii

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.