Aussie narazilo, RBA nespěchá se zvýšením sazeb; Euro stoupá

17:17 | JFD Brokers Ltd | Diskuze

Čtvrtek byl tichý, pokud jde o ekonomické ukazatele a většina forexových párů měla nízkou volatilitu, ačkoli australský dolar a novozélandský dolar byli včera velmi ztrátovými. Americký dolar si proti G10zachoval své zisky i po FOMC, zatímco euro stoupá.

Foto: JFD Brokers

Aussie narazilo na pozadí komentářů guvernéra Reserve Bank of Australia Philip Lowe a rozhodnutí Standard´ & Poor's snížit kredibilitu Číny.

Zdá se, že australská ekonomika se zlepšuje a je na cestě k dalšímu posílení z hlediska zaměstnanosti a inflace, na rozdíl od Federal Reserve, European Central Bank, Bank of England a Bank of Canada, šéf Australské centrální banky se domnívá, že není třeba snížit měnovou politiku, protože "růst globálních úrokových sazeb nemá pro nás v Austrálii automatické důsledky". Domnívá se, že "flexibilní měnový kurz dává značnou nezávislost, pokud jde o načasování toho, kdy k tomu dojde." Nicméně uvedl, že sazby mají větší pravděpodobnost revize směrem nahoru než směrem dolů. Účastníci dostali zprávu, že RBA zaostává za ostatními významnými bankami a AUD/USD klesl o téměř 1,3% v jediný den, což je největší pokles za poslední čtyři měsíce.

Druhou akcí, která zhoršila zahraniční hodnotu australského dolaru, je posun S&P k poklesu ratingu Číny z A + na AA-, poprvé od roku 1999. Navíc ratingová společnost varovala, že "doba dlouhého silného růstu úvěrů v Číně zvýšila její hospodářské a finanční rizika. "

Novozélandský dolar byl proti dolaru výkonnostně druhou nejhorší měnou dne. Síla kiwi byla trochu překvapivá, neboť HDP za 2. čtvrtletí se zrychlilo o 0,8%, mezičtvrtletně, růst v prvním čtvrtletí se revidoval až na 0,6% z předchozích 0,5%. Kromě toho meziroční růst ve 2. čtvrtletí byl  2,5%. Důvodem zpomalení je pokles australského dolaru. Reserve Bank of New Zealand bude mít příští týden politické setkání, na předcházející schůzi vyjádřily své obavy ohledně silné měny a udržely si neutrální postoj k úrokům.

AUD/USD - Technický výhled

Australský dolar vůči americkému dolaru klesl pod hodnotu 0,7950 a splnil náš doporučený cíl. Pár AUD/USD zpochybnil silnou úroveň odporu 0,8125 a dvouleté a tříměsíční high před dvěma týdny a poté se ve středu objevil další neúspěšný pokus.

V průběhu noci komentáře guvernéra RBA tlačily pár výrazně níže, než je 50-denní SMA. Na týdenním časovém rámci však pár nalezne silnou podporu na 200-SMA, což stačí k tomu, aby se cena vrátila zpět na vyšší úroveň. Očekáváme, že Aussie se odrazí na 200-týdenní SMA, která se nachází v blízkosti své současné úrovně a stoupá až na 0.8065. Indikátor RSI směřuje směrem vzhůru, což naznačuje vzestupný pohyb, nicméně MACD stojí mírně nad nulovou úrovní.

AUD/USD

Euro stoupá, ECB je optimistická

Jednotná měna vzrůstá díky ekonomickému bulletinu ECB, který poznamenal, že "pokračující hospodářská expanze dávají jistotu, že inflace bude postupně mířit k inflačnímu cíli." Uvedli však, že "velmi podstatná je míra měnové akomodace potřebná pro postupně vytvářené základní inflační tlaky a podporu celkové inflace ". Centrální banka byla také optimistická ohledně sektoru zaměstnanosti a poznamenala, že "rychlý pokles nezaměstnanosti v Eurozóně je obzvláště povzbudivý vzhledem k rostoucí nabídce pracovních sil." Obchodníci očekávají pevné potvrzení tvrzení, že ECB zpřísní měnovou politiku v říjnu snížením programu kvantitativního uvolňování.

EUR

EUR/USD - Technický výhled

Pár EUR/USD nalezl podporu na 50denní SMA a silně se odrazil směrem k našemu doporučenému cíli na 1.2030. Ve středu ztratily všechny zisky získané v předchozích šesti denních obchodních zasedáních, které za jediný den narostly o 1%, ale v posledních dvou dnech se zdá, že je opět získaly zpět. Nedávné zhodnocení páru změnilo měsíční svíčku opět na pozitivní, což by mohlo vytvořit sedmý vzestupný měsíc v řadě.

Technické ukazatele se na denním grafu mění. Indikátor RSI se otočil na sever, zatímco MACD se také otáčí. Zastáváme názor býčího růst a očekáváme, že dvojice dosáhne v následujících hodinách 1,2030.

EUR/USD

 

 

Zdroj:JFD Brokers
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.