Aussie (AUD) ale nedokázal tyto zisky konsolidovat a greenback (USD) se v květnu plnou silou odrazil za podpory obnovy očekávání zvýšení sazeb Fedu.
Mezitím výhled australské ekonomiky dál poklesl. Nejdřív na začátku května podnikatelská důvěry NAB poklesla v poměru 1 ku 5 na pozadí sklíčeného hospodářského výhledu, zatímco měřítko podmínek pro podnikání spadlo z 12 v březnu na 9 v dubnu. Za druhé slabý výhled inflace zůstává důvodem pro obavy pro australskou ekonomiku - záporná inflace mezičtvrtletně v 1. čtvrtletí 2016 (-0.2% mezičtvrletně nebo 1.3% meziročně). 3. května snížila RBA oficiální sazbu o 25 zb na 1.75% (podle očekávání, viz Týdenní výhled trhu z 29. dubna), argumentovala, že tehdejší síla aussie by mohla ohrozit křehké oživení ekonomiky. Za třetí, náznaky slabosti vykazuje pracovní trh. Stabilní míra nezaměstnanosti (5.7% z 6% na začátku roku) je zavádějící, protože zaměstnanost na plný úvazek ztrácí sílu, ale stále stoupá práce na částečný úvazek. A nakonec kapitálové náklady (capex) se v 1. čtvrtletí 2016 snížily mezičtvrtletně o 5,2%, což je nad dohodnutý pokles o -3,5% a pod směrem nahoru upravenou hodnotou +1,8% v posledním čtvrtletí 2015. Tyto slabé výsledky ukazují, že australské společnosti neberou historky o ekonomickém oživení a čekají na další zlepšení, především v Číně. Oživení železné rudy v 1. čtvrtletí vyvolalo falešné naděje, protože v květnu ceny klesly o více než 30%.
Očekáváme další pokles australského dolaru proti americké měně. Znehodnocení bude ale jen omezené, protože čekáme, že sazby Fedu zůstanou v červnu nezměněné a přinutí trh vstřebat prodlení ve zpřísňování. Na druhou stranu jsme přesvědčeni, že vzestup komodit dosáhl kritického bodu a nyní budou konsolidovat. Myslíme si, že existuje prostor pro další pokles AUD/NZD, protože odolnost australské ekonomiky byla podhodnocena.