Ať už vyhraje Clintonová nebo Trump vyplatí se nakoupit čtyři následující akcie

13:33 | Ne Ro | Diskuze

Nehledě na to, že některé agentury provádějící průzkum veřejného mínění dávají Hillary Clintonové 70-80% šanci na vítězství v listopadových prezidentských volbách v USA, je třeba mít na paměti, že tu a tam se dějí podivné věci.

Foto: Public Domain

Tak například, takový Ronald Reagan ztrácel na Jimmyho Cartera v únoru a březnu roku 1980 celých 15 procent. No a nakonec Reagan zvítězil drtivou většinou hlasů v 44 státech USA. Jedna věc je však velmi pravděpodobná, a to, že kurz dolaru oslabí nehledě na výsledek prezidentských voleb a to i na vzdory zvýšení úrokových sazeb. To znamená, že pro společnosti, kterým slabý dolar prospívá, by mohl být rok 2017 skvělým rokem.

Databáze Merrill Lynch uvádí následující akcie s investičním doporučením analytiků na "Buy", u nichž významná část tržeb a byznysu pochází ze zámoří. Akcie čtyř takovýchto společností vypadají v tuto chvíli z výše uvedeného hlediska velice lákavě:

General Electric

Akcie GE od července oslabily o 15 %, což nyní skýtá příhodný bod pro otevření pozice. Společnost General Electric Co. (NYSE: GE) je vysoce diverzifikovanou, globální průmyslovou korporací. Byznys této společnosti se týká těchto šesti segmentů: GE Capital, Energy Infrastructure, Aviation, Healthcare, Transportation a Home & Business Solutions. Společností GE nabízené produkty a služby zahrnují zařízení na výrobu energie, letadlové motory, lokomotivy, lékařská zařízení, přístroje a spotřebiče, komerční leasing a osobní finance. Analytici z Wall Street předpovídají, že tento americký gigant bude velkým hráčem na poli energetické eficience. Akcionářům společnosti je vyplácena dividenda 3,16 %. Cílová cena akcií podle analytiků z Merrill Lynch je 37 USD. Očekávání analytiků Wall Street je 33,13 USD. 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.