Asijsko-pacifické indexy převážně silnější

10:52 | A O | Diskuze

Asijsko-pacifické indexy během úterní seance převážně posilovaly. 

Ilustrativní obrázek
Foto: pixabay

Obchodování na finančních trzích v tomto týdnu doprovází nervozita před zasedáním centrálních bankéřů ve více zemích důležitých regionů a centrální bankéři FEDu začínají svá dvoudenní jednání již dnes. Během tohoto týdně oznámí svá měnově politická rozhodnutí také japonská a britská centrální banka.

Úterní seanci v asijsko-pacifickém regionu doprovázela nervozita před zasedáním centrálních bankéřů, které by mělo proběhnout během tohoto týdne. Japonský Nikkei 225 oslabil o 0,72 %. Jeho vývoj se začal vyvíjet nepříznivě krátce po otevření trhu a v posledních hodinách umazal alespoň část svých ztrát, které během dne nabral. Největší oslabení index zaznamenal v sektoru Utilities, který oslabil o 2,78 %, v němž společností utápějící se nejhlouběji v červených číslech byla firma Tokyo Elextric Power Co Holding (-5,80 %), která se zabývá generováním a distribucí elektrické energie. Hongkongský Hang Seng posílil o 1,18 %, v němž nejvíce posílily farmaceutické společnosti. Čínský Shanghai Composite posílil o 0,1 %.

Centrální bankéři Spojených států dnes započnou svá dvoudenní jednání. Investoři jejich průběh budou pozorně sledovat a vyčkávat na měnově politické prohlášení, které rada vydá ve středu. 

Šéf centrální banky se pravděpodobně bude držet stejného tématu jako na začátku měsíce června a tedy, že Fed bude jednat v případě, že administrativní kroky Donalda Trumpa podle FEDu ohrožují ekonomiku Spojených států.

Finanční trhy na tato slova reagovaly velmi pozitivně a silně posilovaly v naději, že americká centrální banka v tomto roce přistoupí ke snížení úrokový sazeb. Ačkoliv se na nejbližším zasedání snižování úrokových sazeb neočekává, další slova Jeroma Poweella by mohly podpořit další vlnu nákupů na trzích, anebo naopak zapůsobit negativně a způsobit tak ztráty.

"S nedostatečnými daty a žádným výrazným posunem v oblasti obchodu, zůstávají investoři v asijsko-pacifickém regionu opatrní před dalším zasedáním FEDu a následným možným změnám úrokových sazeb," uvedli ekonomové společnosti ING, Micholas Mapa a Prakash Sakpal.

Centrální banka ve Velké Británii a Japonsku oznámí svá měnově politická rozhodnutí taktéž během tohoto týdne.

Japonský Nikkei 225 -0,72 % na 20972,71 b.
Hongkongský Hang Seng +1,18 % na 27548,15 b.
Čínský Shanghai Composite +0,1 % na 2890,6353 b.
Jihokorejský Kospi +0,38 % na 2098,71 b.
Australský S&P/ASX 200 +0,6 % na 6570 b.

 

Zdroj: Bloomberg, Reuters, MarketWatch

Zdroj:Tomáš Novák, Fio banka, a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.