Smlouva o prodeji huti ArcelorMittal Ostrava by měla být vybraným kupujícím podepsána v průběhu září. Všichni předběžní zájemci by měli být známi do konce května, závazné nabídky by pak měl oddělený správce huti obdržet během července.
Do odkoupení hutě ArcelorMittal Ostrava (AMO) by se podle prezidenta Miloše Zemana měl zapojit i podnikatel Jaroslav Strnad, který před časem koupil podíl ve společnosti Vítkovice Heavy Machinery (VHM).
Správcem odděleného majetku v hutní společnosti ArcelorMittal Ostrava (AMO) se stal její současný generální ředitel a předseda představenstva Ašók Patil.
ArcelorMittal Ostrava a stát přizvou na některá jednání pracovní skupiny k prodeji ostravských hutí odbory, jak to odboráři požadovali. Zástupci ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) a hutní firmy se na tom dohodli na dnešní první schůzce pracovní skupiny.
Skupina ArcelorMittal začala jednat s potenciálními zájemci o její huť v Ostravě i další podniky v Evropě, které skupina nabídla jako kompenzační balíček v souvislosti s koupí italské ocelárny Ilva. Proces prodeje navrhovaných podniků by měl být uzavřen do konce roku. ČTK to dnes sdělila mluvčí ArcelorMittalu Ostrava (AMO) Barbora Černá Dvořáková.
Odboráři Základní organizace OS KOVO Mittal Steel Ostrava - 3 Servis požadují, aby se v případě prodeje firmy nový majitel hutní společnosti ArcelorMittal Ostrava (AMO) zavázal, že minimálně deset let udrží současný objem výroby, zakázkovou naplněnost a prodej, a také aby se podnik prodával jako celek včetně dceřiných a sesterských firem.
Největší světový výrobce oceli ArcelorMittal zřejmě získá svolení Evropské komise k převzetí italského konkurenta Ilva, a to na základě dřívějšího slibu, že prodá některé aktivity v České republice a dalších evropských zemích. Agentuře Reuters to dnes řekly zdroje obeznámené se situací.
Společnost ArcelorMittal bude český stát informovat o všech krocích souvisejících s možným prodejem jejích ostravských hutí. Na briefingu po dnešním společném jednání v Praze to uvedli ministr průmyslu a obchodu v demisi Tomáš Hüner (za ANO) a generální ředitel společnosti ArcelorMittal Ostrava (AMO) Ášok Patil.
Mezi továrnami, které chce skupina ArcelorMittal prodat jako kompenzaci v souvislosti s koupí italské ocelárny Ilva, jsou kromě podniků v Ostravě, rumunském Galati a italském Piombinu také makedonský ArcelorMittal Skopje, lucemburský ArcelorMittal Dudelange a provozy v belgickém Lutychu. ArcelorMittal to dnes oznámil v tiskové zprávě.
Nadnárodní ocelářská společnost ArcelorMittal chce prodat své ostravské hutě. Podle něj dnes o prodeji jednali zástupci firmy s českým ministerstvem průmyslu a odbory.
Největší české hutní podniky, Třinecké železárny (TŽ) a ArcelorMittal Ostrava (AMO), vyvážejí do USA málo, a tak se po rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa o uvalení cel na dovoz oceli a hliníku neobávají poklesu exportu do Spojených států.
Největší výrobce oceli na světě Arcelor Mittal dnes uvedl, že provádí zhodnocení možných dopadů dovozních cel, které má v plánu zavést administrativa prezidenta Trumpa.
Americké akcie spojené s ocelí a hliníkem dnes posilují. Děje se tak poté, co americký prezident Donald Trump na dnešním setkání s představiteli společností tohoto sektoru v Bílém domě pronesl, že příští týden podepíše navrhované zavedení cla na dovoz oceli a hliníku do USA.
Začátek února nám dal po delší době možnost si ukázat, jaké to je, když trhy nekontrolovaně padají. Ceny akcií klesly velmi rychle díky obavám z rychlého růstu úrokových sazeb, nižší ceny však přilákaly první kupce, kteří situaci stabilizovali (kdo by si taky nějakej ten Applík lehce nad 150 doláčů nechtěl koupit žeJ).
Brazilský antimonopolní úřad Cade bude tlačit na výrobce oceli ArcelorMittal SA a Votorantim Siderurgia SA, aby prodaly více aktiv před tím, než úřad schválí jejich spojení.
Evropští producenti oceli se po nepříznivých letech vracejí k prosperitě, výsledky některých z nich by dokonce mohly být nejlepší od globální finanční krize v letech 2007/2008. To naznačuje, že vážné problémy, se kterými tento sektor dlouho bojoval, se už daří řešit. Napsal to ekonomický list Financial Times (FT).
Podle analytiků investiční společnosti Jefferies naznačily rozhovory s recyklačními firmami, že by v lednu mohly ceny šrotu v USA vzrůst až na úroveň 30 dolarů za tunu.
Rally, kterou v současnosti zažívá cena oceli, se dostala na další vrchol, když dosáhla úrovně, kterou měla v září 2008 těsně před kolapsem Lehman Brothers Holdings Inc.
Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.