ARBES Technologies založil bodyshoppingový start-up INBRAIT s ženským elementem

13:13 | E V | Diskuze

ARBES Technologies, dodavatel informačních systémů pro bankovnictví a finanční trhy, oznámil založení start-upu INBRAIT.

Ilustrativní obrázek
Foto: public

Posláním nové firmy je dodat organizacím chybějící specialisty v oblasti informačních technologií, a to formou outsourcingu IT kapacit, respektive bodyshoppingu. 

Evropská komise odhaduje, že na pracovním trhu do roku 2020 bude v IT až 500 tisíc neobsazených pozic. Nedostatečné pokrytí lidskými zdroji je přitom podle analytické firmy Gartner hlavní přetrvávající překážkou pro zavádění nových a účinných IT technologií ve firmách. V České republice podle odhadů personálních agentur chybí více jak 20 tisíc IT odborníků, a jejich nedostatek se stále prohlubuje s tím, jak tuzemské firmy díky ekonomickému oživení v posledních letech zvyšují stavy zaměstnanců. Z tohoto důvodu dochází k tomu, že o IT experty se firmy doslova přetahují. 

 

Řešením je bodyshopping

ARBES Technologies se rozhodl konkurenční boj o zaměstnance řešit, a hledá nové způsoby, jak zajistit vývoj a provoz podnikových informačních architektur. „Dlouhodobě upevňujeme naši pozici sledováním nejnovějších technologických trendů, systematickým předáváním know-how, a budujeme zkušený a stabilní týmy odborníků. Našim zákazníkům nasloucháme, a díky hlubokým znalostem oboru dobře rozumíme jejich potřebám, a proto už několik let poskytujeme kapacity našich IT odborníků různým firmám. Protože zájem o tuto možnost spolupráce u středních a malých organizací kontinuálně roste, vytvořili jsme novou firmu, která by bodyshoppingové aktivity zastřešovala,“ uvedl k založení start-upu INBRAIT Michal Houštecký, generální ředitel společnosti ARBES Technologies. 

Společnost INBRAIT (www.inbrait.cz) má ambice stát se vhodným partnerem v oblasti dodávání vhodných komplexních IT kapacit firmám s různým zaměřením a velikostí. Dokáže nabídnout krátkodobé i dlouhodobé úzké specializace pokrývající prakticky kteroukoliv část softwarové dodávky – od konzultací, přes návrh softwarové architektury, projektové řízení či analýzu až po samotný vývoj, testing i dočasný ostrý provoz. Firmy tento způsob pronájmu využívají nejen kvůli nedostatku IT odborníků na trhu, ale také z důvodu plnění projektových termínů a řešení konkrétních projektů. Proto poptávají zejména IT profesionály z oblasti vývoje, programování, ale také developery, analytiky, testery a mnoho dalších. 

 

Benefitem je ojedinělý přístup

Organizace si prostřednictvím bodyshoppingu mohou najít na daný projekt konkrétního specialistu, o němž ví, že by pro něj po skončení zakázky neměly adekvátní práci. Zároveň se oprostí od náborového procesu i následného ukončování pracovního poměru. Z pohledu pracovně právního vztahu je zaměstnavatelem daných pronajmutích specialistů firmám společnost INBRAIT, která zároveň ručí za kvalitu odvedené práce. Nabízení IT odborníci mají vysoké technologické znalosti a pracovní morálkou. Ve většině případů prochází pravidelnými testy a pohovory ze strany koncového zákazníka, který si jejich kapacity pronajímá.

Nová dceřiná firma staví na dlouhodobých partnerstvích s IT odborníky, na ženském elementu (jak v managementu, tak v rolích zaměstnanců vystupují ženy), i na ojedinělém přístupu k marketingu. Jistotu má v mateřské společnosti a u svých zákazníků. Poskytováním externích IT kapacit chce kromě telekomunikací, automotive, bankovnictví, zdravotnictví a státní správy ARBES Technologies prostřednictvím INBRAIT rozšířit své služby i do dalších segmentů. Byznys bude INBRAIT stavět stejných hodnotách jako mateřská společnost, tedy na KVALITĚ, FÉROVOSTI, RESPEKTU A ZÁVAZKU.

Zdroj:Pavel Gregor, ARBES Technologies
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Jak technologie začíná pronikat do pojištění?

Ilustrativní obrázek

Budoucnost pracovní komunikace? Umělá inteligence bude brzy radit, jak efektivně pořádat schůzky

Ilustrativní obrázek

Originální vánoční nadílka může nasměrovat k budoucí lukrativní kariéře

Ilustrativní obrázek

Dvě pětiny učňů pracují po škole mimo svůj obor. Rozšířená realita pomáhá řešit nedostatek pracovníků

Ilustrativní obrázek

Nejnovější simulátory využívají profesionální piloti i závodní jezdci

Ilustrativní obrázek

Nejslavnější ženy ve světě podnikání jsou Siri a Alexa, přitom ženy v byznysu jsou pro firmy přínosemČti více
Ilustrativní obrázek

Analýza

Ilustrativní obrázek

Trhy reagují na konflikt mezi Íránem a Spojenými státy.

Ilustrativní obrázek

Cena zlata v reakci na geopolitické riziko atakuje sedmiletá maxima

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k růstu ceny zlata, palladia a ropy

Ilustrativní obrázek

Americká armáda v rámci leteckého úderu v Iráku zabila íránského generála, ropa roste o 3 %

Ilustrativní obrázek

Pohonné hmoty do konce roku podraží.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.