Apple se s iPhone 8 vrátí v plné síle. Investiční doporučení a cílová cena pro akcie Apple podle Credit Suisse

16.06.2016 12:27 | wa pe | Diskuze

Analytici z Credit Suisse věří, že nová generace chytrých telefonů Apple iPhone 8 vyžene akcie společnosti o 50 % vzhůru. 

Foto: Sabine Paul Croce

 

Akcie AAPL ztrácejí od počátku roku 7,71 %. Značná část analytiků se obává, že globální trh s chytrými telefony je již nasycen a dosavadní hlavní tahoun růstu iPhone bude v příštích letech na pomalém ústupu.  Na tom, jestli koupit akcie Apple, nebo ne se nemohou shodnout ani autority investičního světa Warren Buffett a Carl Icahn.  Jinak se na věc dívá Kulbinder Garcha, analytik Credit Suisse, který předpokládá, že nastupující supercyklus chytrých telefonů iPhone 8 znovu nastartuje prodeje.

Zatímco řada iPhone 7 podle očekávání analytiků přinese pouze kosmetická vylepšení vzhledu i hardware, iPhone 8 by již měl být pořádným skokem kupředu. Hlavním lákadlem bude podle Garchy OLED displej, vylepšený oznamovací Taptic Engine, kamera a bezdrátové nabíjení. I v případě, že se tato vylepšení dostanou pouze do dražších strojů kategorie Pro, měly by podle Garchy vyvolat vlnu nákupů náhrad za starší stroje a přitáhnout k Apple i zcela nové zákazníky.

Přestože mohou akcie Apple v krátkodobém výhledu dále ztrácet, pevnou půdu pod nohama by podle analytika měly najít už na úrovni 90 USD za akcii. V dlouhodobé perspektivě pak Garcha předpokládá uživatelskou bázi ve výši 1,4 miliardy a roční volný peněžní tok ve výši 67 miliard USD.

V Credit Suisse zachovávají investiční doporučení pro akcie Apple „Outperform“ s cílovou cenou 150 USD za akcii.

 

Zdroj:BNZG, Redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.