Apple je jako platforma stále podhodnocen, domnívá se UBS. Výnosy ze služeb se do roku 2020 mohou zdvojnásobit. Akcie musí posílit

20.04.2016 13:45 | V Z | Diskuze

Analytik společnosti UBS zaměřující se na počítačové trhy Steven Milunovich se domnívá, že akcie společnosti Apple jsou jakožto platforma podhodnoceny, vzhledem k tomu, že jsou obchodovány s hodnocením podobným tradičním počítačovým firmám.

Foto: Apple

 

Milunovich zachovává pro akcie Applu rating „Buy“ a cílovou cenu stanovil na 120 dolarů za kus. Na tom, že akcie Apple jsou podhodnocené se nedávno shodli i další analytici z Wall Street. Podle nich by cena akcií společnosti Apple měla do roka dosáhnout 150 dolarů, neboli se zhodnotit o 40 % včetně dividend. Shodly se na tom dvě analýzy Wall Street, ale každá z jiného důvodu.

 

Dvě platformy

Milunovich uvádí, že Apple disponuje dvěma druhy platforem. „iOS je inovační platforma, jejímž prostřednictvím software a služby podporují prodeje zařízení s vysokou marží, říká analytik.

Apple rovněž využívá několika transakčních platforem, k nimž patří App Store, Apple Pay a Apple Music. Tyto platformy pomáhají společnosti „přímo monetizovat služby.“

Milunovich se domnívá, že pro společnost je nejdůležitější inovační platforma, protože pokud by Apple nedokázal prodávat hardware, negeneroval by ani výnosy ze služeb.

Služby poskytované společnosti však vytvářejí ekosystém, který zatraktivňuje její zařízení.

 

Myslíte si, že víte o akciích víc než ostatní? Zkuste naši zábavnou vědomostní soutěž o zajímavé ceny.

 

Služby v roce 2020

Milunovich se rovněž domnívá, že služby v roce 2020 budou tvořit až 20 % zisku Applu, ale zůstanou i nadále vázány na hardware.

„Odhadujeme, že podíl služeb na tržbách vzroste z dnešních 10 % na 12 % a podíl na hrubém zisku z 12 % na 20 % v roce 2020, díky přechodu na nabídku s vyššími maržemi,“ uvádí zpráva UBS.

Milunovich se domnívá, že v období slabších prodejů iPhonů budou služby generovat až 30 % růstu tržeb a přispějí významně i k zisku.

Zdroj:BNZG, Redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.