Apple iPhone již nepřitahuje Číňany jako dříve. Morgan Stanley očekává pokles prodejů

15:06 | wa pe | Diskuze

Analytici Morgan Stanley se nedávno zaměřili na čínský trh s chytrými telefony jak z hlediska domácích výrobců, tak těch zahraničních. Jaký je současný stav a kam se bude ubírat vývoj na tomto trhu v roce 2016?

Foto: Web4Trader

 

Uplynulý rok nebyl pro domácí producenty příliš příznivý. Největší výrobci se museli potýkat s konkurencí Apple, který úspěšně expandoval i do méně rozvinutých měst takzvané 4. a 5. kategorie s nižší kupní silou a menším počtem obyvatel, a jejich tržby tak celkově spíše stagnovaly.

Zpráva Morgan Stanley doporučuje investorům obezřetnost především u společností s výrobky postavenými na operačním systému Android. Doporučení „Underweight“ si tak vysloužily TCL Communication Tech Holdings Ltd. (HKG) a HTC Corp. (TPE), „Evenweight“ si vysloužilo Lenovo Group Limited (HKG).

Světlou výjimkou byla hlavně ZTE Corporation (SHE) s doporučením „Overweight,“ která může jednak počítat s oficiální podporou čínské vlády ve vývoji nových čipových sad a těžit bude i ze zprovoznění své 4G BTS sítě.

Potíže pro Apple na obzoru?

V Morgan Stanley označují současný čínský trh s chytrými telefony za poměrně slabý. Solidní říjnové výsledky přičítají na vrub spíše doplňování skladových zásob nežli rostoucí poptávce. Se slabým odbytem se začíná potýkat i prozatím neohrožený Apple. Analytici upozorňují na fakt, že se před uvedením nových výrobků postupně vyčerpává prodejní potenciál jeho současné produktové řady. Znepokojovat může i klesající zájem médií o telefony s logem vykousnutého jablka. V příštím roce tak podle Morgan Stanley prodá americký technologický gigant méně přístrojů, než se dosud čekalo.

Líbil se vám článek?
+1 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.