Apple dnes představí nový iPhone. Které akcie sledovat?

12:35 | wa pe | Diskuze

Představení nového iPhone není jen o Apple, ale také o desítkách dodavatelských společností, které se na konečném produktu podílejí svými součástkami. Které akcie se dnes vyplatí sledovat?

Foto: Bago Games

V rámci segmentu polovodičů má Apple výsadní postavení. Společnost s největší tržní kapitalizací na světě je odběratelem 18 % všech vyrobených flash pamětí. Jelikož se však podíl součástek jednotlivých dodavatelů v chytrých telefonech od Apple mění, je nejdříve potřeba zjistit, jak si na tom stojí nová generace iPhone 8 a iPhone X. Teprve jakmile budou nové přístroje fyzicky k dispozici, bude možné stanovit, jestli na prodejích budou profitovat ti kteří dodavatelé. Pozornost bude věnována především dvojici Intel a Qualcomm, která spolu soupeří o dodávky čipů pro mobilní data. 

LUMENTUM

Společnost vyrábí VCSEL lasery (Vertical-Cavity Surface-Emitting Laser) používané v 3D senzorech. Ty by mohly hrát klíčovou úlohu v nových funkcích iPhone, mezi které patří například odemykání telefonu prostřednictvím rozpoznání obličeje. Lumentum již oznámila, že od dubna přijala objednávky na tyto lasery ve výši 200 milionů USD. Stále prozatím není jasné, zda systém pro rozpoznání obličeje bude na všech nově představených přístrojích tedy i iPhone 8 a Iphone 8 Plus, nebo jen na prémiovém iPhone X.

FINISAR

Také Finisar vyrábí VCSEL  lasery, její přístroje jsou však vzhledem k delšímu dosahu vhodnější pro funkce rozšířené reality, které budou v chytrých telefonech budoucnosti hrát klíčovou úlohu.  Výkonný ředitel Finisar, Jerry Rawls 7. září oznámil, že společnost zaznamenala produkční potíže, které se odrazí na nižších tržbách z dodaných 3D senzorů. Dosáhnout by měly v následujícím čtvrtletí mezi 10–100 milionů USD.  Přítomnost senzorů Finisar v nových iPhone stále nebyla potvrzena.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.