Apple by mohl 21. března představit mini iPhone 5SE

07:53 | Miloš Kotek | Diskuze

Kdykoli se začne ve zvýšené míře vyhledávat slovo „apple“ ve vyhledávačích, má to následně za následek nárůst, nebo propad akcií společnosti Apple, i kdyby mělo jít o dotaz, jak se projevuje ruské embargo na polská jablka v souvislosti s ekonomickými sankcemi přijatými Evropskou unií v důsledku Ruské okupace Krymu.

Foto: William Iven

 

Je zřejmé, že okupovaný Krym asi nebude souviset s nárůstem cen akcií Apple. Mnohem samozřejmější vysvětlení je to, že kdykoli se očekává představení nového produktu společnosti Apple, stoupá i počet vyhledávání slova „apple“ a očekávané představení nového produktu přesvědčí mnoho investorů o tom, že by nebylo až tak marné nakoupit akcie společnosti Apple Inc. Růst cen akcií je pak logický.

Že to není jen ekonomická teorie, která jako obvykle nefunguje, protože ekonomických teorií máme přinejmenším pět, a každá reagovala na nějakou krizi, přičemž politici neomylně sahají po keynesiánství, které jim umožňuje beztrestně tisknout a utrácet tyto uměle vyrobené peníze, se můžeme přesvědčit v následujícím grafu.

Z posledních pěti vrcholů vyhledávání slova „apple“ se to čtyřikrát projevilo v růstu cen akcií. To už by mohl být poměrně zajímavý obchodní systém. Naposledy došlo k nárůstu vyhledávání v září 2015. Od té doby uplynulo již skoro půl roku a tak je nejvyšší čas to trochu změnit.

 

Zdroj: google, redakce

Pokud vás tedy zajímají investiční příležitosti spojené s uváděním nových výrobků společnosti Apple na trh, měli byste mít na paměti datum 21. března 2016. Společnost Apple rozeslala médiím pozvánku se sloganem „Let us loop you in“, což je takové to marketingové cosi, naprosto nekonkrétní, ale vzbuzující zájem, něco v čem společnost Apple vždy vynikala.

Všeobecně se očekává, že Apple představí novou verzi telefonu iPhone, čtyřpalcového „iPhone 5SE“.

Podle „uniklých“, možná je lepší popis „řízeně uniklých“, obrázků by se mělo jednat o stejně veliký, čtyřpalcový model jako je stávající iPhone 5S, ale s vylepšeními a funkcemi, jako má novější iPhone 6 a iPhone 6S. Telefon má mít zaoblené rohy, což je zřejmě něco z čeho se mají zákazníci tetelit blahem a má to u nich vyvolávat takřka orgastickou extázi. Kromě toho má mít zapínací tlačítko na pravé straně (jak vzrušující...) a tlačítko na snímání otisku prstu Touch ID.

Co dalšího by mohl Apple představit? Objevují se zprávy o menším iPad Pro, o nových páscích k hodinkám Apple Watch a nových verzích programů pro produkty společnosti.

Představení menšího modelu iPhone by dávalo dobrý smysl. Očekává se, že Apple vypustí iPhone 7 na podzim a to by znamenalo, že Apple pošle svůj model iPhone 5S do důchodu. Tou dobou bude model 5S starý tři roky.

Analytici Wall Street očekávají, že i když se Applu nedaří překonávat prodeje jiných modelů iPhone, stále zde existuje veliký prostor pro prodeje modelu iPhone 5SE kvůli jeho menší velikosti. Telefon iPhone 5S je poslední čtyř palcový iPhone na trhu.

Zdroj:money.cnn
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.