Anglo American tone ve finančních potížích. Prodej akcií jeho diamantového byznysu De Beers je na obzoru

16:47 | wa pe | Diskuze

Anglo American Plc., druhý nejhůře si vedoucí titul na Financial Times Stock Exchange 100 by mohl získat více jak 10 miliard USD prodejem své firmy De Beers zabývající se těžbou a obchodováním s diamanty.

Foto: Public Domain

 

Odborníci z HSBC věří, že De Beers by mohla být potenciálními kupci vysoce oceněna. Doslova uvádí že, „částečný prodej skrze počáteční veřejnou nabídkou akcií, IPO,  by vedle vítané kapitálové injekce mohl za správných okolností posloužit jako měřítko ocenění společnosti.“

Anglo American, který vlastní 85 % De Beers se snaží shromáždit 3 miliardy USD prodejem svých aktiv a redukcí počtu zaměstnanců za účelem snížení nákladů a umoření svých dluhů. Anglo American získal v tomto roce již 2 miliardy USD prodejem součástí zabývajících se výrobou asfaltových směsí, dvou měděných dolů v Chile a těžebních platinových komplexů v Jižní Africe. Důvodem restrukturalizace firmy je především mohutný pád cen komodit způsobený poklesem poptávky největšího světového odběratele, Číny.

De Beers byla jednou z nejvýkonnějších součástí společnosti. Tento největší světový producent diamantů se podílel jednou třetinou na jejím základním zisku za první pololetí. Od té doby však nízká poptávka způsobená ekonomickou situací v Číně a nedostatkem finančních prostředků v sektoru způsobila pokles hodnoty těchto drahých kamenů o 15 %.

Zdroj:Bloomberg
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.