Analytici z Nomura zveřejnili Forex výhled pro rok 2017

10:50 | Hů La | Diskuze

Analytici z investiční banky Nomura připravili seznam očekávaných globálních událostí v příštím roce, které by mohly mít vliv na kurzy světových měn.

Foto: Gerd Altmann

Podle jejich názoru se dopad Brexitu a zvolení Donalda Trumpa prezidentem již plně odrazil na vývoji GBP a MXN. Pro měnový pár GBP/USD předpovídají v příštím roce úroveň 1,25 a MXN by se měl dále zotavovat. Naopak v eurozóně, kde lze očekávat další politické nejistoty, odhadují obchodování s měnovým párem EUR/USD do konce roku 2017 na hladině 1,08.

Ne zcela dobré období lze očekávat na rozvíjejících se trzích, především v důsledku posilující americké ekonomiky a dalšího zvyšování úrokových sazeb americkou centrální bankou (s výjimkou MXN, PLN a HUF). Asijské měny by měly vůči dolaru dále klesat (zejména KRW a CNY). ZAR zřejmě ztratí 9,2 % na 15,23. Pokles CNY je očekáván na úrovni 0,3 % za celý rok. 

Lepší výkon analytici předpokládají u skandinávských měn SEK a NOK, zatímco AUD a NZD by měly hlásit pokles. Spotřebitelské ceny by v těchto zemích (s výjimkou Norska) měly dále růst, ovšem celkový růst by se měl zpomalit.

Pokud jde o další centrální banky, očekává se, že se budou držet spíše stranou. Na rozvíjejících se trzích se předpokládá výrazné snižování sazeb v Brazílii, Rusku a Kolumbii.  

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.