Analytici z Mizuho se vyjádřili k fúzi Broadcom s Qualcomm

16:46 | Ne Ro | Diskuze

Analytici z Mizuho se domnívají, že hodnota jediné akcie sloučené společnosti Broadcom-Qualcomm by mohla být 390 až 485 USD.

Foto: Christopher Hsia

Akcie Broadcom (AVGO) po zahájení dnešní obchodní seance v USA oslabily o několik málo desetin procenta; akcie Qualcomm (QCOM) upsaly cca půl procenta.

Analytici z Mizuho hodnotí obě citované akcie na Buy. Aby sloučená akcie po fúzi obou společností získala výše zmiňovanou hodnotu 485 USD, považují za nezbytné, aby zisk na akcii Broadcom v roce 2019 dosáhl výše 35 USD, čili 14násobku P/E. A to předpokládá, že díky fúzi obou společností dojde k synergiím ve výši 2 miliard USD.

Analytici z Mizuho do svých počtů zakalkulovali též dosud neuzavřenou nabídku za 45 miliard USD od Qualcomm za NXP Semiconductors (NXPI).

Pro úplnost je třeba zmínit i obrovské dluhové zatížení na pokrytí této transakce za 100 miliard USD. Podle analytiků lze totiž očekávat, že většina z kupní ceny bude pokryta z dluhu. Broadcom to ale zvládnout může, jelikož generuje velký cash flow (16,7 miliard USD free cash flow v 2019).

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.