Analytici z Jefferies vyhledali top akcie vhodné ke koupi a vykazující solidní dividendové výnosy

30.08.2016 14:24 | Ne Ro | Diskuze

Poslední týden v srpnu bývá tradičně jeden z nejpomalejších, jelikož si obchodníci z Wall Street i jiní chtěji spolu se svými rodinami užít posledních letních dní, než dětem začne škola a trhy opustí prázdninový režim. Tento týden tudíž můžeme ještě očekávat celkem laxní obchodování.

Foto: Mike Mozart

Jednou z věcí, kterou dozajista každý investor sleduje, jsou slušně ohodnocené akcie se solidní dividendou k vyplacení. Analytici z Jefferies vyhledali top akcie vhodné ke koupi a vykazující solidní dividendové výnosy:

Huntsman

Tato top akcie ke koupi nabízí velmi zajímavý potenciál pro cenový růst. Společnost Huntsman Corp. (NYSE: HUN) vyrábí a prodává diferencované organické a anorganické chemické výrobky po celém světě. Společnost operuje v rámci pěti divizí: Polyuretany, performační produkty, pokročilé materiály, textilní chemie, pigmenty-aditiva. Výrobky společnosti nacházejí nejrůznější využití (adheziva, vzdušný a kosmický prostor, automobilový průmysl, stavebnictví, osobní péče a hygiena, zboží dlouhodobé i krátkodobé spotřeby, elektronika, zdravotnictví, obaly, barvy a nátěry, výroba elektřiny, rafinérie, syntetická vlákna, textilní chemikálie či barvírenství. Společnost před nedávnem oznámila svůj plán vytvořit odloučený specializovaný obchod, který by měl příští rok nabrat podobu nové, veřejně obchodované společnosti. Tým analytiků z Jefferies jsou proto optimističtí a vidí zde možnou solidní hodnotu pro akcionáře. Akcionářům společnosti Huntsman je vyplácena slušná dividenda 2,95 %. Cílová cena akcií podle analytiků z Jefferies je 20 USD. Očekávání analytiků Wall Street je jen 19,50 USD.

 

Monsanto

Společnost s kapitalizací v objemu large je jedním z lídrů zemědělského a materiálového průmyslu. O společnost usilovala společnost Bayer, zatímco Monsanto zvažoval koupit zemědělská aktiva společnosti BASF. Společnost Monsanto Co. (NYSE: MON) operuje v rámci dvou divizí Divize semen a genomů produkuje semena plodin, mezi nimiž jsou kukuřice, sojový bob, kanola (pod značkami  DEKALB, Channel, Asgrow a Deltapine) a semena zeleniny, mezi nimiž jsou rajče, paprika, meloun, okurek, dýně, fazole, brokolice, cibule, hlávkový salát a další (pod  značkami  Seminis a De Ruiter). Tatáž divize vyvíjí biotechnologické produkty, pesticidy a insekticidy, mající za účel pomoci zemědělcům kontrolovat populace hmyzích škůdců a plevele (značky SmartStax, YieldGard, YieldGard VT Triple, VT Triple PRO, VT Double PRO, Intacta RR2 PRO, Bollgard, Bollgard II, Roundup Ready a Roundup Ready 2 Yield and Genuity). Divize zemědělské produktivity vyrábí a prodává herbicidy pro zemědělské, průmyslové, dekorativní a vilové trávníky a herbicidy na boj s plevelem na zahradách atp. (značky Roundup a Harness). Analytici z Jefferies se domnívají, že nabídková cena od společnosti Bayer ve výši 130 USD či vyšší by brzy mohla vést k uzavření obchodu. Akcionářům společnosti je vyplácena dividenda 2,01%. Cílová cena dle analytiků Jefferies je 132 USD na akcii. Očekávání analytiků Wall Street je o poznání nižší, a sice 113,04 USD.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.