Analytici z Deutsche Bank předpokládají, že čínský jüan následkem zesilujícího odlivu kapitálu oslabí o 17 procent

12:26 | Ne Ro | Diskuze

Jüan oslabí o 17 % v průběhu následujících dvou let. Úsilí vlády uklidnit trh s bydlením, uvolněná měnová politika a vyšší zápůjční náklady USA vyvolávají odliv kapitálu ze země, uvádí analytici z Deutsche Bank AG.

Foto: Peggy und Marco Lachmann-Anke

Čínská měna oslabí v roce 2017 o 7,4 % a v roce 2018 o 8,1 % (srov. se čtvrtečním tempem okolo 6,72 %), uvádějí ekonomové Zhiwei Zhang a Li Zeng ve svém čtvrtečním hlášení. Tito ekonomové počítají s tím, že se růst národního hospodářství pravděpodobně zpomalí na 6,2 % během následujícího čtvrtletí, zatímco odliv kapitálu během několika následujících měsíců zesílí. Medvědí výhled analytiků Deutsche Bank stran jüanu kontrastuje s předpověďmi předních měnových prognostiků z Landesbank Baden-Wuerttemberg, která je klidnější ohledně rizika další depreciace. Julian Trahorsch, ekonom této německé banky a dle žebříčků Bloomberg nejpřesnější prognostik jüanu, předpovídá, že jüan se odrazí někdy koncem příštího roku, jakmile se příliv zvýší a společnosti sníží splátky zahraničního dluhu.

Zdroj:Bloomberg, Redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.