Analytici okomentovali včera zveřejněné kvartální zisky IBM

20:28 | Ne Ro | Diskuze

Analytici z Cantor Fitzgerald poznamenávají, že společnost IBM (IBM) zaznamenala poprvé po téměř šesti letech růst tržeb kvůli dobrým výsledkům v oblasti systémů a oživení hardwarového cyklu.

Ilustrativní obrázek
Foto: Open Grid Scheduler / Grid Engine

Zároveň ale tito analytici upozorňují, že se IBM potřebuje vrátit ke stabilnímu růstu a k expanzi marží, aby mohlo dojít k navýšení násobků. Z toho důvodu hodnotí akcie IBM na Neutral s cílovou cenou na 152 USD.

Analytici z RBC naopak zpochybňují „kvalitu“ zveřejněného hospodářského výsledku, jelikož daňová sazba dle non-GAAP byla 6 %, čili znatelně pod očekávání, a hrubé marže byly malé. Tito analytici si myslí, že výhled na kalendářní rok 2018 je lepší a mohl by signalizovat blížící se stabilizaci IBM. Hodnotí proto akcie IBM na Outperform s cílovou cenou na 180 USD.

Akcie IBM dnes posílily o 4,5 %.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.