Analytici hodnotí akcie gigantů: Apple Inc.

10:22 | V Z | Diskuze

Analytici hodnotí akcie technologického giganta Apple Inc. (NASDAQ:AAPL). Rating i výhled je pozitivní.

Analytik společnosti FBR Cupital, Daniel Ives, který spekuluje na vzestup hodnoty akcií Applu, nabídl několik předpovědí pro rok 2016. Analytik zachoval rating „Outperform“, s cílovou cenou 175 dolarů na akcií, což by znamenalo růst o 45 % oproti současné ceně.

Ives nabízí pět scénářů pro vývoj Applu: (1)  prodeje iPhonů přesáhnou nejvyšší úvodní odhady pro finanční rok 2016 díky silným prodejům modelu 6s a upgradů klasického modelu 6; (2) v C1H16 bude konečně oznámena služba televize po streamu; Ives se domnívá, že stream TV obsahu nadále zůstává v srdci Cookových plánů a nabídne společnosti Apple významnou příležitost ke změně pozice a proniknutí do obývacích pokojů spotřebitelů; (3) navzdory obavám z makroekonomického vývoje Čína nabízí potenciál pro tržby z prodeje iPhonů ve výši 100 miliard dolarů a ke konci roku 2017 se pro Apple stane největším geografickým regionem; (4) prodeje iPadů Pro pomohou zvrátit negativní trend na trhu tabletů z uplynulého roku; úspěch bude poháněn prodeji na firemních trzích, které vygenerují 15 % tržeb (oproti současným cca. 10 %); a (5) vývoj elektromobilu Apple v rámci projektu Titan nabere na obrátkách; společnost bude nadále spolupracovat s předními inovativními odborníky s automobilového průmyslu a soustředit se vývoj a výzkum i technologické akvizice související s příští generací automobilů. Podle naší analýzy dosahuje pravděpodobnost, že elektromobil Apple bude uveden na trh do roku 2020, asi 60 – 70 %.

Na závěr analytik uvedl, že „divokou kartou zůstává potenciální zpětný odkup akcií v hodnotě 75 – 100 miliard dolarů, ke kterému by podle našeho názoru mohlo dojít v průběhu roku 2016 díky rostoucím zásobám peněz v hotovosti.”

Zdroj:smarteranalyst
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.